Masu päästis saarlased läbuturistidest

Majanduskriis on vähendanud Saaremaal läbuturistide arvukust, tõdevad turismiettevõtjad, märkides, et tänavusuviseks trendiks kohalikul turismikaardil on hoopiski lastega puhkavad pered ning loodusturistid.

“Saaremaa turism on õigel teel,” kiidab Karujärvel kämpinguid pidav Jüri Kuusk. Tema hinnangul on nii linna- kui ka maapildis väga harva sellist läbuturisti näha. “Sellist lolli läbustajat nagu neid siia sattus Sky+ päevade ajal, enam ei kohta,” tõdeb ettevõtja. “Muidugi, erandeid on, kuid need oleme meie minema saatnud,” räägib Kuusk, lisades, et eks need läbuturistid näevad ise ka, et nad ei sobi keskkonda, kus puhkavad korralikud inimesed. 

“See, kes enne jõudis osta Lauaviina ja bensiini, joob nüüd kodus,” arvab Kuusk.
Turismiettevõtjatele teeb rõõmu, et Saaremaa külaliste seas on üha enam näha lastega peresid. “Kuressaare peabki olema selline mõnus kuurort, kus on lastega hea puhata ja tore olla, seda on väga hea näha,” vaatab Kuusk rõõmuga pealt tänavust turismitrendi.

Ka Kipi-Koovi matkakeskuse perenaine Esta Alev on eelkõnelejaga nõus: “Võib väita küll, et puhkajad on kultuursemaks muutunud ning selliseid läbustajaid palju ei kohta.” Kipi-Koovil käivad Alevi sõnul puhkamas pered ning grupid, loodusmatkajad.

Kuressaare linna turismiinfokeskuse töötajad, kes hoiavad silma peal kohalikus turisminduses toimuval, on samuti tõdenud, et nn läbuturismiaeg on koos majanduskasvuga mööda saanud. “Sel aastal tundub, et liigub vähem ka noori ning silma on hakanud ka seljakottidega reisijate vähesus,” tõdeb infokeskuse turismispetsialist Kati Aus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 38 korda, sh täna 1)