Nael: Politsei annab linnale leitud asju

Ka sel aastal annab politsei Kuressaare linnale traditsiooniliselt üle aasta jooksul leitud esemeid, mida linn on kohustatud vastavalt asjaõigusseadusele vastu võtma. Üleantavad esemed on kas leitud või kaabakate käest ära võetud, kuid omanikud pole neile järele tulnud.

Tänavuste leitud asjade seas on sangpomm, jalgrattad, botsvaana välisminister, hiljuti Saaremaad külastanud riigikogu spiiker ning paar kitse.
“Riigikogu spiikrit pole tõepoolest enne leitud,” märkis Kuressaare politseijaoskonna anonüümseks jääda soovinud vanemkomissar Kogula–Lümanda maantee kolmandalt kilomeetrilt leitud kummalise vahendi kohta. “Tõenäoliselt kingime me selle mõnele külale või külameestele,” laiutas ka linnapea Tiidu Surve veidra leiu kohta käsi. Naelale teadaolevalt võib spiiker leida uue kodu Käesla külas.

Selles, et politseil igal aastal kümneid jalgrattaid üle jääb, ei ole üllatuslikku midagi. Küll aga tunnistavad asjaosalised, et esialgu kummalisena näiv, kuid kauni kõlaga vidin botsvaana välisminister ei ole politsei
haardesse sattunud mitte esimest korda. Eelmisel aastal leiti botsvaana välisminister suve keskpaiku Tehumardi lahinguväljalt. Kuna selle omanikku ei suudetud tuvastada, anti see Salme vallale üle.

“Näib, et keegi on sellega tänavu taas hooletult või siis robustselt ümber käinud,” arutles vanemkomissar. Kuna botsvaana välisministril taba ega lukku küljes ei olnud, oletas seadusesilm, et tegu võib olla varastatud esemega, mille kett läbi saetud. Sel aastal leiti botsvaana välisminister kõigi üllatuseks Tamme poe juurest lapsevankrist.

Naela andmeil võib botsvaana välisministri varguse taga olla sama kodanik, kes kevadel lapsevankriga Koki külast lamba ära varastas. Lamba saatuse kohta ajalootõde vaikib, ehkki kuuldusi ringleb hulgi, kuid botsvaana välisminister on taas politsei valduses.

Politsei tunnistab, et inimesed ei ole eriti aktiivsed oma kadunud asju politseist otsimas käima. Samas ütleb politsei, et nagu näiteks praegusel juhulgi, on mõnikord tegemist varastatud kraamiga, mis pärast kasutamist kuskile vedelema jäetud. Varguse ohvriks langenud inimene aga politseid ei teavita ja ongi ese leidasjade nimekirjas.

“Samas võib mõni vargusest teatamata jätnud kodanik ükspäev avastada, et tema kauakadunud botsvaana välisministriga tuuritab ringi keegi teine, kes on selle hankinud juba läbi omavalitsuse,” tõi politsei näiteks.
Seoses leitud asjadega palub politsei ühendust võtta ka loomasõber Lomoona Toolil, kellel hiljuti kitsed jalutama läksid. Politsei sõnul on neil garaažis ootel väga laias värvigammas erinevaid lojuseid, kelle seas võib olla ka kadunud kits. Kitsed läksid loomaaiast jalutama eelmisel nädalal, kuid üks neist ei pöördunud sinna tagasi.

Omaniku sõnul reageerib kadunud kits nimele, kuid politseil ei olnud eileõhtuse seisuga õnnestunud õiget tera sõkaldest eraldada. Politsei on leitud lojustele tänaseks ette kandnud 99% eesti laste nimeraamatus kirjas olevatest nimedest, millele garaažis molutavad lojused vastasid esialgu siira huviga, hiljem aga võtsid nimelugemist unejutuna ja heitsid lihtsalt unele.

Kui kadunud asjadele omanikku ei leita, korraldab linn kaduneljapäeval Saaremaa suvetraditsiooniks kujunenud kadunud asjade festivali, kus saarlastel erinevalt tavalistest suvesimmanitest on kombeks end maani täis juua, grillida ja kuulata muusikat läbi süldifiltri.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 62 korda, sh täna 1)