52. Muhu väina regati võitis Forte

Laupäeval lõppes esmaspäeval alanud 52. Muhu väina regatt, kus osales kaheksa Saaremaa merispordiseltsi jahti, kuid saarlasi oli ka teistes meeskondades, nagu ikka. Kuue päeva jooksul läbisid jahid üle 300 meremiili pikkuse distantsi Pärnu–Kihnu–Roomassaare–Sõru–Lehtma–Dirhami.

Parimad tulemused SMS jahtidel sõitsid välja II grupis sõitnud Katarina Jee Mart Tamme juhtimisel ning III grupis Vesileenu Tiina Maalinna juhtimisel, kes mõlemad said seitsmenda koha.

II grupis sõitnud Sophia roolimees Tiit Sarapuuga tuli 15. kohale.
III grupis olid teiste SMSi jahtide kohad järgmised: Centaur (Rain Riim) 15. koht, Zoo (Toivo Matt) 14. koht, Cassandra (Alo Tamm) 27. koht.
Saarlaste jaoks tekitas küsimusi Kadri diskvalifitseerimine regatilt. Regati peakorraldaja Olev Roosmaa selgitas, et diskvalifitseerimise põhjuseks oli teiste võistlejate protest seoses sellega, et jahi mõõdukiri oli vale.

Kadri olevat sõitnud teise purjega kui mõõdukirjas. Aga see polnud ainus põhjus, protestijutud algasid tema sõnul süvise valedest mõõtmetest, selle klassi jahtidel ei ole võimalik nii väike süvis nagu kirjas oli. “Jahi kapten peab olema asjaga kursis ja aru saama, mis talle kirja on pandud,” ütles peakorraldaja.

Regati kohta üldiselt ütles peakorraldaja, et ilmad olid viimase peal ning igas sadamas oli olemine äärmiselt mõnus. Vaid laupäeva hommikul startima pidanud regati viimase etapi algus lükkus udu ja tuulevaikuse tõttu ligi neljaks tunniks edasi. “Ma usun küll, et ükski mees ei saa öelda, et regatt paha oleks olnud,” ütles ta.

Tänavusel Muhu väina regatil oli osalisi rohkem kui möödunud aastal, kuid osalevate jahtide arv oli väiksem. Purjetajaid oli üle 500 ning jahte 78 viiest riigist.

Saaremaa merispordiseltsi kommodoor Margus Hiet, kes ise võistlustel ei osalenud, tõdes, et tulemused olid täpselt sellised, nagu keegi välja võitis. “Ausas võistluses võitsid paremad.”

Võitjad

Kõige suuremate jahtide grupis, kus osales 14 jahti, võitis regati ja ühtlasi Eesti meistritiitli jaht Forte Jaak Jõgi juhtimisel. Teise koha sai Mati Sepa juhtimisel jaht Lexus ning 3. koha saavutas Audi Sport, roolis Juss Ojala.

Keskmiste jahtide arvestuses, kus võistles 24 jahti, võitis Jazz Martin Loopere juhtimisel. Teise koha sai Leedu jaht Jigy Jigy Šarunas Sodeika juhtimisel ning 3. koha, kuid EMV arvestuses hõbeda sai Bossanova Peeter Siniväli tüürimisel. Regati neljas koht (EMV pronks) kuulus jahile Zuxu, mille roolis Peter Šaraškin.

Väikeste jahtide seas võitis teist aastat järjest Georg Viktor Feofanovi juhtimisel. Teine koht läks Venemaa jahile Prizrak, mida juhtis Dimitri Mostovoi. Regati 3. koha ja EMV hõbeda võitis Seabird Toivo Roosmaa juhtimisel. EMV pronksi sai Regatil 4. koha võitnud Leila Priit Põldmaa juhtimisel.