Saaremaa Open: terve nädal tipptasemel tennist

Eile algas Kuressaares laupäevani kestev meeste 10 000 USD auhinnafondiga tennise profiturniir Saaremaa Open 2009. Kvalifikatsioonis mängis ka saarlane Taavi Himmist, kes aga kaotas lätlasele Oskars Vaskisele 6–3, 6–1 ning põhiturniirile ei pääsenud.

Turniiri korraldaja Riho Kalluse sõnul ei ole nii tugevat turniiri võibolla isegi Eestis varem nähtud. Ta tõi näiteks turniiri esimese asetusega mängija Benjamin Ballereti, kes mängis kolm aastat tagasi Monte Carlo Openil end üllatajana kolmandasse ringi, kus lõpuks kaotas maailma esireketile Roger Federerile.

Kallus tõi välja veel Soome 2. reketi Timo Niemineni, Leedu 1. reketi Gvidas Sabeckise ning Valgevene mängija Ulad-zimir Ignatiku, kes on olnud maailma juunioride esimene ja nüüd hakkas täiskasvanute arvestuses mängima. Kallus arvas, et siin on mängijaid, keda paari aasta pärast võib juba televiisorist suurtel turniiridel mängimas näha. Eelmisel aastal võitis Saaremaa Openi Jaak Põldma, kes ka tänavu osaleb.

Selle aasta Saaremaa Openi teeb lisaks kõvale tasemele tähelepanuväärseks asjaolu, et kõik mängijad ei pääsenud üldse kvalifikatsiooniturniirilegi. Nii pidid üksikmängust loobuma üks austraallane, venelane ja kolm lätlast. Turniiri norralasest peakohtunik avaldas imestust, et ei ole sellist lugu ammu nägema juhtunud. Näiteks hiljuti Tallinnas peetud suurema auhinnafondiga, 15 000 dollari turniiril ei täitunud kõik kvalifikatsioonikohad.

Pühapäeval olid turniiri korraldajad sunnitud vihma tõttu juba ühe päeva vahele jätma, jõuti mängida vaid kaks ja pool matši ning öö kulus väljakult vee ära pumpamisele. Kui ilm rohkem vahele ei sega, mängitakse turniiri finaal laupäeva päeval. Tennisehuvilised saavad seni hommikust õhtuni kõval tasemel tennist vaadata.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 32 korda, sh täna 1)