Pettunud jahimees ähvardab oravapartei valimistel häältest ilma jätta (21)

Jahimaa korraldamise käigus tehtud piirimuudatustega rahulolematu Mustjala jahiseltsi juhatuse liige lubab Reformierakonnale valimistel selja pöörata, kui keskkonnaminister jahimaade endisi piire ei taasta.

“Kuna mina ja mu paljud tuttavad on siiani valinud Reformierakonna poliitikuid valimistel ja Keskkonnaministeerium on Reformierakonna valitsusalas, siis mina kui valija ei ole ametnike sellise käitumisega nõus ja nõuan piiride tagasimuutmist endisteks,” teatas Mustjala ühinenud jahiseltsi juhatuse liige Jaan Heinmets kirjas keskkonnaminister Jaanus Tamkivile. “Vastasel juhul erakond kaotab nii mõnedki valijad,” lubas Heinmets.

Heinmetsa sõnul on probleem 2008. aasta juulis kehtima hakanud piirimuudatustes, millega Mustjala jahipiirkonnalt võeti ära väga head hirve- ja põdrajahi maad Ristema põldudel ning asemele anti jahiks kõlbmatuid Pidula küla maid. Kirjas palub Heinmets keskkonnaministril mõningate ametnike omavoli lõpetada ja jahipiirkonna endised piirid taastada või viia muudatused läbi kooskõlas jahiseltsiga.

Keskkonnaministeeriumi metsaosakonna peaspetsialist Kaarel Roht ütles Oma Saarele, et jahipidamise sidumist poliitikaga pole enne ette tulnud ning ministri ähvardamine on naeruväärne. Tema sõnul ei ole Mustjala jahimehed ilmselt ikka veel aru saanud, et jahindusorganisatsioon ei kauple riigiga piiride üle ning seadus ei nõua piirimuudatuse kooskõlastamist jahipiirkonna kasutajaga.

Vastasel korral võib kogu praeguse jahinduskontseptsiooni, kus riik annab oma piirkonnad ja ulukid kasutusse, korstnasse kirjutada, lausus Roht. “Siis läheme iga mehe maa peale ja igaüks laseb, palju jaksab. Tegelikult ei ole looma laskmiseks rohkem maad vaja kui kaks ruutmeetrit – ühe peal seisab laskja ja teise peal loom. Vahepeal võib kõik võõras maa olla, sest kuul lendab ju läbi õhu,” rääkis Roht.

Kaarel Rohu sõnul oli piirimuudatus vajalik, et viia jahipiirkond vastavausse looduslike piiridega. Mustjala seltsilt äravõetud 102 ha suurune Ristema põld ulatus saehambana Kuumi jahipiirkonna maadele ja oli kolmest küljest Kuumi jahipiirkonna maadega ümbritsetud.

Samuti oli piirimuudatuse taga jahiohutuse tagamise vajadus. “Kui üks seltskond laseb otse kusagilt tee pealt põllule, mida kolmest küljest ümbritseb teise jahiseltskonna maa, siis seal tekivad konfliktsituatsioonid,” selgitas Roht.

Ministeeriumi peaspetsialist märkis, et piirimuudatuste käigus võeti Mustjala jahipiirkonnalt ära 102 ha maad, kuid juurde anti enam kui 1000 ha, sealhulgas väga head hirve- ja põdramaad Üru jahipiirkonna alt.
Mustjala ühinenud jahiseltsi juhatuse liige Jaan Heinmets ei soovinud Oma Saarele öelda, kas tema ähvardus oravaparteid valimistel blokeerida on endisel jõus: “Ärge tehke artiklit, ei kommenteeri,” lausus Heinmets.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 122 korda, sh täna 1)