Korruptsioonivalve Saaremaal

Korruptsioonivalve Saaremaal

 

Iga kord, kui uudistesse jõuab mõni suur korruptsioonilugu, mõtlevad ühed: kuidas see küll juhtuda võis? Teised aga nendivad: lõpuks ometi, ma kogu aeg aimasin, et meie kandis midagi sellist teoksil on. Ainult miks selle avalikukstulek nii kaua aega võttis?

Selleks, et korruptsioonile maakonna tasandil paremini jälile saada, moodustas ühing Korruptsioonivaba Eesti kevadel mittetulundusühenduste korruptsioonivastase võrgustiku. Võrgustiku eesmärk on hoida üheskoos paremini silma peal võimalikul korruptsioonil. Samuti annab võrgustik sinna kuuluvatele liikmetele oskusi, kuidas korruptsiooni ära tunda ja seda tõrjuda.

Ühiskonna valve

Ühing Korruptsioonivaba Eesti ootab Saaremaa mittetulundusühinguid ja seltse võrgustikuga ühinema.
Kes teaks paremini, kuidas kulgeb siinkandis euroraha kasutamine?
Või kes oskaks esimesena öelda, et mõnes vallas käivad asjad kahtlaseid radu pidi?
Kui palju segab üksteise väga hea tundmine ausat asjaajamist siin saare peal?

Kui tugevad on Saaremaa poliitilised jõud, et üksteise võimalikke korruptiivseid tehinguid avalikkuse ette tuua?
Võrgustiku eesmärk ei ole mitte asuda koostama musta nimekirja võimalikest patustest, vaid üheskoos, üle-eestiliselt jälgida korruptsiooni arengusuundi. Korruptsioon on ju teatavasti niinimetatud peitkuritegu. Kaupluseröövist või autoärandamisest jääb jälg maha.

Korruptsiooni puhul pole sageli otsest kannatanut, kes politseile avalduse teeks. Seetõttu on tähtis ühiskonna pidev tähelepanu korruptsiooniohtlikele valdkondadele: lubade ja litsentside jagamine, riigihanked, planeeringud jms.

Võrgustik on abiks

Praegu on MTÜ Korruptsioonivaba Eesti ainus mittetulundusühing Eestis, kes tegeleb järjepidevalt korruptsioonivastase võitluse temaatikaga. Hästi toimiv üleriigiline korruptsioonivastane võrgustik tagaks aga korruptsioonitõrjele suurema kõlapinna. Nii arvab ka Kodanikuühiskonna sihtkapital, kes võrgustiku loomiseks rahalist toetust on andnud.

Mida annab võrgustikuga liitumine Saaremaa ühendustele? Oluline on kindlasti laiaulatuslik korruptsioonialase info kättesaadavus. Võrgustiku liikmed üle Eesti annavad pidevalt infot oma valdkonnas esilekerkinud korruptsiooniilmingutest või konkreetsetest korruptsioonijuhtumitest. Võrgustikus osalemine tagab ka selle, et lahendust probleemidele ei otsi enam üks ühing, vaid mõttekaaslaste ülemaaline ühendus.

Võrgustik hakkab ka esitama riiklikele institutsioonidele ettepanekuid korruptsioonivastase tegevuse kohta, näiteks seaduste muutmiseks.
Täpsemat infot võrgustiku kohta saate telefonil 61 16 020 või e-posti aadressil info@transparency.ee .

Korruptsioonivastane võitlus ei ole võimalik ilma kohalike jõudude kaasalöömiseta. Ootame teid ühinema korruptsioonivastaste ühisrindega!

Asso Prii
Ühingu Korruptsioonivaba Eesti
juhatuse liige

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)