Kuritegude arv Saaremaal väheneb

Politsei poolaasta kokkuvõte näitab, et kuritegude arv Saaremaal väheneb. 2009. aasta esimesel poolaastal on Saare maakonnas registreeritud 249 kuritegu, mis on 72 kuritegu vähem kui mullu. Arvu muutust on mõjutanud eelkõige varguste ja sõidukite joobes juhtimise vähenemine maakonnas.

“Meie hinnangul on üheks oluliseks teguriks meie jaoks oluliste figurantide vahistamine 2008. a teisel poolel ning hetkel nende vangistuses viibimine,” kommenteeris Kuressaare politseijaoskonna vanemkomissar Aare Allik varguste arvu vähenemist.

Samas on kasvanud kehaliste väärkohtlemiste arv. Allik ütles, et politseile on teatatud kokku 43 kehalise väärkohtlemise juhtumist, millest pooled on aset leidnud perekonnaliikmete vahel.
Kuritegude koguarvust peaaegu pool pannakse toime Kuressaare linnas. Lisaks tõusis käesoleval aastal oluliselt kuritegude arv Leisi ja Muhu vallas.
“Leisi valla kuritegevuse kasvu põhjuseks olid Saaremaale neljal korral “röövretke” teinud isa ja poeg, kelle “saagiks” jäi 19 kuritegu – vargused ja sissetungimised,” selgitas politseijuht.

Sel aastal tõusis suurel määral ka alkoholivarguste arv, mis on seotud just süstemaatilise varguste kasvuga kauplustest.

Teedelt kõrvaldati 112 roolijoodikut

Maakonna teedelt on patrullid sõidukite roolist kõrvaldanud 112 roolijoodikut (2008. a – 174), neist 24 olid isikud, kes aasta jooksul teist korda tabati sõiduki roolist alkoholijoobes. Need isikud on toime pannud kuriteo ja kohus võib neid karistada reaalse vangistusega.

Liiklusõnnetuste arv on kasvanud

Esimese poolaasta seisuga on maakonnas registreeritud 31 inimvigastustega lõppenud liiklusõnnetust (2008. a samal perioodil 26).
Neis sai surma üks ja vigastada 43 inimest. Liiklusõnnetustes on inimesi kannatada saanud kaheksa võrra rohkem kui mullu.

Aare Alliku sõnul on 2008. aastaga võrrelduna maakonnas kasvanud liiklusõnnetused kergliiklejatega (jalakäijad, jalgratturid, mopeedijuhid). 2009. a on registreeritud 14 nimetatud liiklejate grupi liiklusõnnetust.
14 liiklusõnnetusest seitse on toimunud jalgratturitega ning kaks liiklusõnnetust mopeedijuhtidega.

Kuressaare linnas on toimunud kümme inimvigastustega liiklusõnnetust, neist üheksa kergliiklejatega. Kuuel korral oli tegemist lapsega.
Politseipatrullid on maakonnas menetlenud 2414 väärtegu, mis on 250 võrra vähem kui mullu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 41 korda, sh täna 1)