Saaremaa hakkab end tutvustama Rootsi tänavatel

MTÜ Saarte Turismiarenduskeskus sai 1,5 miljonit krooni maksva projekti “Reisisihiks Saaremaa” käivitamiseks vajaliku rahasüsti, pea pool summast läheb Saaremaa rootslastele tutvustamiseks.

“Ma küll ei tea kedagi, kes Saaremaal käinud oleks,” ütlesid eile Kuressaare kesklinnas jalutades Robert ja Eva Strömfelt Rootsist. Strömfeltid sattusid Kuressaarde, kuna külastavad iga suvi Ruhnut, kust on pärit nende esivanemad. Saaremaale pole Eva aga varem jõudnud.

MTÜ Saarte Turismiarenduskeskus juhataja Villi Pihli sõnul on projekti laiemaks eesmärgiks just rootslastele Saaremaa tutvustamine ja nende siiameelitamine. Rootsile keskendutakse, kuna Saaremaa ja Stockholmi vahel on olemas lennuliin ja võimalik on ka laevaliini Gotland–Kuressaare–Ventspils avamine, ütles Pihl.

Eva Strömfelti sõnul võiks Saaremaa end Rootsis just rohkem reklaamida, kuna saar on väga ilus ja kindlasti külastamist väärt, ometi teatakse Rootsis Saaremaast väga vähe.
Rootsis ilmuvad tänavatele Saaremaad tutvustavad välireklaamid ja korraldatakse turundusüritusi, rääkis Pihl.

“Reisisihiks Saaremaa” raames valmib Pihli sõnul ka saart tutvustav film, mida saab näha Saaremaa kodulehelt, kasutada töövahendina messidel ja esitlustel, osta DVD-na ja näidata kruiisilaevadel, et meelitada reisijaid laevalt ka maha tulema.

Lisaks Rootsile hõlmab kampaania ka Lätit, Leedut, Soomet ja Venemaad. Pihli sõnul on aga Saaremaa nendes riikides juba üsna tuntud, seega nõuab Rootsi suurimat tähelepanu. Projekti raames tehakse koostööd Tallinki ja Estonian Airiga, kes aitavad oma kogemuste ja reklaamkampaaniate läbiviimisega, ütles Pihl.

Pisut enam kui miljoni krooniga toetas projekti Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, ülejäänud pool miljonit tuli kohalikelt omavalitsustelt.
Selle aasta esimese viie kuuga on statistikaameti andmetel Saaremaal majutatud 2731 rootslast, 3622 lätlast ja 22 100 soomlast.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 43 korda, sh täna 1)