Kuhu minna

Teisipäev, 28. juuli

KINO
Diva kl 18 ja kl 19.45 Kalle Blomqvist ja Rasmus. Perefilm. Pilet 40.–

Kolmapäev, 29. juuli

KINO
Diva kl 18 ja kl 19.45 Kalle Blomqvist ja Rasmus. Perefilm. Pilet 40. –

TANTS
Diva DJ Peeter Kukk. Sissepääs tasuta.

KONTSERT
Arensburg Boutique Hotel & Spa kl 20 Bonzo suvetuur Ei saa mitte vaiki olla.Võimsa, kuid samas maheda häälega Bonzo astub üles koos Alari Piispeaga. See on Bonzo isamaaliste laulude tõlgendus talle omasel viisil. Müstiline, kuhu rännakutele eestlaseks olemises võib viia tema hääle ja isamaalise sõnumi kuulamine… Esitlusele tulevad tuntud lood nagu “Munamäele”, “Meil aiaäärne tänavas”, “Mu isamaa on minu arm”, “Sind surmani”, “Koit”, “Ta lendab mesipuu poole” jne. Pilet 150.–

NÄITUS
Teisipäeval, 28. juulil toimub Kuressaare kultuurikeskuses kl 17 One-Man-sümpoosium teemal “Mis on kunst? Kriteeriumid ja dogmad kaasaegses kunstis. Eesti kunsti kolm alustuge” ja Ivar Kaasiku maalinäituse “Mare” pidulik avamine. Ivar Kaasik on sündinud 1965.aastal Kuressaares. Alustanud kunstiõpinguid ERKI’s arhitektuuri teaduskonnas, õppinud Saksamaal, Halles 1989–90 (University of Art and Design), lõpetas Ivar Kaasik 1992 aastal Eesti Kunstiakadeemia metallikunstnikuna. Samast aastast elab ning tegutseb ta vabakutselise kunstnikuna Saksamaal, Berliinis. 1996. aastal pälvis Ivar Kaasik Saksamaa juveliire esindades Diamonds International Award 96, Pariisis kullast prossi eest nn ehte-Oscari. Kaasiku läbimurre Berliini ja Eesti kunstimaailma seostub siiski eelkõige maalikunstiga. Tema näituste nimekiri on muljetavaldav ja sinna mahuvad ka Kuressaare näitusepaigad –Saaremaa Kunstistuudio 2005/04, Raegalerii (“Back to the roots”) 2002, Ajamaja galerii avanäitus 2006. Näitus kultuurikeskuse saalis on kui tõestus sellest, et kunstnikule on oluline siduda oma kunstnikukarjäär välismaal elades oma kodumaaga üheks tervikuks. Väljapanekul saab näha Ivar Kaasiku viimaste aastate meremaale. Näitus jääb avatuks kuni 11. septembrini 2009.
Kuressaare Raegalerii

 


 

Teatri eelinfo

“Roosad prillid” tulevad Orissaares, Püharistil vabaõhulavale.
Sel nädalal saab neljal järjestikusel päeval, 30. ja 31. juulil ning 1. ja 2. augustil kell 20 vaadata Ellen Teemuse poolt lavale seatud Orissaare näitetrupi suveetendust – H. Raudsepa karakterkomöödiat “Roosad prillid.”

Ellen Teemus: “Eks näitlemine on üks kaval hobi, ta võib võtta su ihu ja hinge. See melu, mis enne etendust on! Ja kui tulemus on selline, et ise rahule jääd, siis pole teistel küll miskit ütelda. Kui tegu tuleb hingest ja on hea tegu, siis on see tegu õige! Liitsime kõik need eelpool nimetatud asjad kokku ja saime Orissaare kultuurimaja näiteringi selle suve etenduseks Hugo Raudsepa komöödia “Roosad prillid”.

Kas ikka on kõikide murede lahenduseks roosa värv? Kuidas osatäitjad Hugo Raudsepa tegelaste probleemid lahendavad? Seda on võimalik vaatama tulla. Oht on, et võib isegi paar suutäit naeru saada. Ja kui ei naera teie, siis naerame meie, sest meie saame aru, et teie ei saa aru, mis siin naerda on…”

Orissaare alevikus, ilusas mereäärses kohas nimega Püharisti asub üks kaunis suvituskoht nimega Villa Pungerla – sinna viivad kokku meie tegelaste teed. Seal mängime oma etendust, pakume pirukaid ja joogipoolist ja ehk saab A-Duuri pilli järgi ka natuke ise tantsida.
Mängivad omad näitlejad: Mihkel Mereäär, Enno Rahu, Helje Basihhina, Taimi Kirr, Ivar Viil, Aare Tiitma, Anneli Kaljuste, Ivika Laanet, Ardo Vahter ja Ene Üts.

Heli-valguse eest vastutab Igor Raadel. Pirukaid küpsetab Külli Preiler, muusikat teeb Vaike Veliste ja A-Duur. Kaastegevad Ehaviiru memmed. Pilet 75 kr / 50 kr kohapeal üks tund enne etenduse algust.

Anu Viljaste
ka asjaosaline

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 44 korda, sh täna 1)