Masu on sissetulekud viinud tunamullusele tasemele (2)

Masu on sissetulekud viinud tunamullusele tasemele

 

Kõrvalolevatelt joonistelt ilmneb, et majanduslikus mõttes oli meie maakonna suurimale omavalitsusele, Kuressaare linnale kõige edukam aasta 2007: siis kasvasid jõudsalt nii maksumaksjate arv kui elanike brutotulu, millelt omavalitsusele tulumaksu arvutatakse.

Ehkki 2008. aasta statistilised näitajad on kõige kõrgemad, olid ohusignaalid mullu juba olemas, sest kasvutempod olid varasemate aastatega võrreldes vähenenud. Siinjuures olgu veel lisatud, et möödunud aasta oli Kuressaare linna jaoks majanduslikus mõttes ajalooline – kui võtta 12 kuu andmed, siis 2008. aastal ületas Kuressaare elanike brutotulu esimest korda ajaloos miljardi krooni piiri.

Käesoleval 2009. aastal on aga kasv (seda nii maksumaksjate arvu kui ka elanikkonna brutotulu osas) asendunud langusega. Lohutuseks tuleks aga öelda, et seni pole linnaelanike sissetulekute langus olnud drastiline: viie kuu andmed näitavad, et praegu oleme sissetulekute osas pisut paremas seisus kui kaks aastat tagasi.

Kuna aga maksumaksjate arv on aasta algusest alates hoogsalt vähenenud ja töötukassa andmetel süvenes see tendents veel ka juunis ja juulis, võib oletada, et 2009. aasta teisel poolel kahanevad Kuressaare elanikkonna sissetulekud kiiremas tempos. Seepärast võib eeldada, et sel aastal langevad Kuressaare elanikele tehtavad väljamaksed (brutotulu) taas allapoole miljardi krooni piirjoont.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 35 korda, sh täna 1)