Mesinikult varastati tarud (25)

Mesinikult varastati tarud

NÕUTU: Mesinik Leevi Väli ei suuda mõista, kuidas sellise kõrvalise metsatuka seest oskas keegi tarud üles leida.

Vargad viisid Saaremaa suurimalt mesinikult ära kuus mesitaru, tekitades vargusega 20 000 krooni suuruse kahju.

“Plats tehti täiesti puhtaks,” ütles Valjala vallas kahtesadat taru pidav mesinik Leevi Väli, kes eelmisel neljapäeval tarusid vaatama minnes leidis eest tühjad kohad.
Vargad olid minema viinud viis mett ja mesilasi täis taru ja ühe tühjana seisva taru. Väga kummaliseks teeb vargusjuhtumi see, et kaasa võeti ka kaks täiesti lagunenud mesitaru, mida omaniku sõnul enam terveks teha ei saanud.

Vargus pandi tõenäoliselt toime ajavahemikul 16.–23. juuli Valjala vallas Vanalõve külas, kus mesinik ühe põlluäärse metsatuka sees oma mesilasperesi hoidis.
Aga seda kogenud mesinik küll ei osanud oodata, et tarud siit niimoodi ära viiakse, sest nende asukohta ei teadnud mesiniku sõnul isegi külainimesed. “Mõnes kohas on nii, et kui puudelt lehed ära langevad, siis on tarud näha, aga talvel ei ole siin ka näha,” ei suuda mees ikka veel juhtunut uskuda.

“Need olid siin metsatuka sees, põõsaste all, suhteliselt ära peidetud koht ja siia ei oleks osanud küll mõni võõras inimene tulla,” arvas Väli, lisades, et sellise suure taru ära viimiseks oli vaja ikka jõumehi ja kindlasti ei saanud seda teha ühekorraga ning selles on omanik enam kui kindel, et varguses pidi kaasa lööma mõni asjatundja. Väli sõnul on Saaremaa mesinike tarud palju nähtavamates kohtades ja tema teisedki tarud on mööda valda laiali. “Mesilased söövad põldude peal ja see on tavapärane, et tarud ongi laiali,” rääkis ta.

Tarude varas pidi olema asjatundja

“Mul on küll hästi rahulikud mesilased, aga ikkagi pidi mees tarud kinni panema ja võhik seda ei oska,” rääkis Väli, lisades, et inimene, kes mesindusega ei ole tegelenud, ei vii taru minema. Varem on tema kodust eemal olevatest tarudest varastatud mett või mõni rest. Aga mesinik saab aru, kas taru kallal on käinud võhik või asjatundja. Mis eesmärgil täpselt tarud varastada võidi, ei oska mesinik spekuleerida.

Väli loodab, et politsei vargad tabab, samuti loodab ta tähelepanelike saarlaste abile. “Võib-olla mõni näeb, et kuhugi on ilmunud tarud,” ütles ta, lisades, et need tarud ju pannakse kuskile, ja kui inimesed näevad, siis saab sellest politseile teada anda.

Samuti tahab ta teisi mesinikke hoiatada. Väli meenutas, et mõned aastad tagasi varastati mesitarud ka Orissaare vallast ja nende varastajaid ei ole tänaseni tabatud.
Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetluse.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 117 korda, sh täna 1)