Lätlased seilavad võrkpallidest parvel Kolkast Ruhnu

14. augustil plaanib neljaliikmeline sõpruskond Kolkast Ruhnu parvetada võrkpallidest ehitatud parvel.

Ruhnu vallavanem Aare Sünter ütles, et Ruhnu saar võtab mereseiklejad sadamas pidulikult vastu. Küsimusele, kui palju taoline mereretk aega võiks võtta, vastas Sünter, et seda ei oska lätlased isegi veel aimata. “Jutt jäi nii, et kui nad on umbes kolm-neli tundi parvetanud, siis nad oskavad parve liikumiskiirust hinnata ja annavad meile aegsasti teada, millal neid oodata võib,” rääkis Sünter.

Parvetajate ohutuse tagamiseks saadab parve julgestuseks paat, kus muuhulgas on ka arst. Lisaks on parv varustatud GPS süsteemiga, tänu millele saavad internetikasutajad parvetajate reisi reaalajas jälgida.
Janis Rungulise, kes on üks neljast parvetajast, sõnul toetab kogu projekti lisaks Läti ühele suurimale internetiportaalile apollo.lv ka Läti õllekompanii Aldaris. Rungulis ütles, et õlletootja otsustas neid toetada, kuna neile lihtsalt meeldis nelja sõbra idee teha suvel midagi hullu.

Rungulise sõnul saab alates eilsest osaleda ka hääletusvõistlusel, kui kaugele parv kuue tunniga jõuab. Täpseim pakkuja saab omanäolise parve omanikuks. Hääletada saab internetiaadressil drauguplosts.lv.
Algselt oli mereretk kavandatud 1. augustiks, kuid lükati siis kahe nädala võrra edasi, et Lätis üritusele veidi rohkem reklaami teha.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)