Politseid solvanud koeravaras pisteti pokri

Pühapäeval toimetati Kuressaare arestimajja noormees, kes võttis oma tuttava õue pealt omavoliliselt kaasa väikese koera ning seejärel roppude sõnadega solvas teda kinni pidanud ametnikke.

Oma Saare andmetel oli tegemist kahe tuttava omavahelise tüliga, mis otsustati lahendada omakohtu korras, haarates õue pealt kaasa perele kuuluva väikese valge koera ja sõites seejärel autoga minema. Ehmunud koeraomanik pöördus aga kiiresti abipalvega politsei poole.

Kuressaare politseijaoskonna vanemkomissari Aare Alliku sõnul leidis juhtum aset pühapäeval 26. juulil kell 16. 45 Kihelkonna vallas Kuumi külas.
“Koer oli tõstetud sõiduauto peale ja seejärel oli auto sõitnud Kärla poole minema,” rääkis Allik neile teada antud juhtumist, lisades, et autot jälitama asunud politseipatrull tabas sõiduki ning koer tagastati tema õigele omanikule. Tänaseks on teada, et omanik koera võtnud isikute suhtes politseile avaldust ei tee.

Politseid solvanud noormees toimetati arestimajja

Koera autosse tõstnud noormees aga ei olnud rahul sellega, et politsei tema kinni pidas ning selle asemel, et korraldustele alluda, hakkas ta neile hoopis vastu ja politseipatrull toimetaski ta Kuressaare arestimajja.
Kuressaare politseijaoskonna infojuhi Kristi Mägi teatel solvas1984. aastal sündinud mees Kuressaares Kihelkonna maanteel ebatsensuursete väljenditega ühispatrullis olnud politsei- ja piirivalveametnikku.

“Isik peeti kinni, kuna ta ei allunud politseipatrulli antud korraldustele ja solvas politseiametnikke,” kinnitas ka Aare Allik, lisades, et mehel tuvastati ka joove.
Politseijuht palub inimestel arvestada sellega, et politsei puhul on ikkagi tegemist riigivõimu esindajaga ja suheldes tuleb jääda viisakaks. “Tegemist on ametlike toimingutega avaliku korra kaitsel ja inimesed peaksid ennast alati kontrollima,” märkis Allik.

Prokuratuuri pressiesindaja Külli Kivioja sõnul alustati juhtunu osas kriminaalmenetlust paragrahvi alusel, mis käsitleb võimuesindaja solvamist. Hetkel on menetlus pooleli ja seega ei ole kellelegi ühtegi karistust ka määratud. Noormehe isiku kohta prokuratuur praegu veel täpsustavat infot ei jaga, kuna uurimine alles käib.
Karistusseadustik näeb võimuesindaja solvamise eest ette rahalise karistuse või kuni kaheaastase vangistuse.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 42 korda, sh täna 1)