Ruhnu elu jõudis raamatukaante vahele

Esmaspäeval esitlesid Ruhnus Liise talu hoovil ruhnlased Kaarel Lauk, Kadri Tukk ja Priit Kapsta nende ühistööna vastvalminud raamatut “Ruhnu Ajaraamat”.

Idee Ruhnu kohta pildiraamat välja anda tekkis Kaarel Laugul. “Mõte on 3–4 aastat vana. Selliseks pildiraamatuks formeerus asi ühtse mõttetöö tulemusena viimase paari aasta jooksul,” rääkis Ruhnus ettevõtlusega tegelev Kaarel Lauk.

“Läbi fotode räägib raamat meie igapäevasest elust. Meie oma inimestest. Sellest, mis mere taga ja sellestki, mispärast meie siin mere taga. Naljakatest, erakordsetest, armsatest, lihtsatest läbielatud episoodidest,” tutvustas trükisooja raamatut Ruhnu põhikoolis lapsi õpetav Kadri Tukk.

Kaarel Lauk täiendas, et lisaks igapäevase elu seikadele saab vaadata veel pilte sadamaehitusest, Kihnu–Ruhnu mängudest, loodusest ja maastikest. “Kui esimene hästi vastu võetakse, ja tundub, et nii on, ja kui hästi läheb, siis tuleval aastal on plaanis juba järgmine raamat välja anda,” arvas Lauk.

Ettevalmistustööd raamatu väljaandmiseks võtsid aega aasta. Kokku on koostajatel pildimaterjali ja ideede rohkuse tõttu mõte välja anda 4–5 raamatut.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 47 korda, sh täna 1)