Saaremaa Spa koondab 50 inimest (32)

Saaremaa Spa koondab 50 inimest

EI MIDAGI ERAKORDSET: Saaremaa Spa Hotelsi müügi- ja turundusosakonna juhataja Frey-Christian Ferneliuse sõnul tuli töötajate arvu korrigeerida ja optimeerida. Sama tööga saadakse hakkama ka vähemate inimestega.

Seoses külastajate arvu vähenemisega on Saaremaa Spa Hotels sunnitud koondama 50 töötajat. Pärast koondamisi jääb asutusse tööle veel pisut üle saja inimese.

Suurearvuline koondamine ei ole Saaremaa Spa müügi- ja turundusosakonna juhataja Frey-Christian Ferneliuse sõnul midagi erakordset. Töötajate arvu tuleb korrigeerida, ütles Fernelius, märkides, et varem oli neil tööl lihtsalt liiga palju inimesi, saaks hakkama ka vähemaga.
Teade kollektiivsest koondamisest jõudis töötajateni õigeaegselt ja kuu möödudes anti teada ka koondatute nimed. Saaremaa Spa ühe töötaja sõnul said koondatud oma saatusest teada 16. juulil.

See, kui kaua keegi veel tööl on, sõltub juba konkreetse töötaja tööstaažist. Käesoleva aasta jooksul on Saaremaa Spa hotellides tegemist juba teise koondamisega.

Teeninduse kvaliteet ei halvene

Ferneliuse sõnul ei tähenda töötajate arvu vähenemine teeninduse taseme alanemist. Allesjäänud töötajad saavad sama tööga väga hästi hakkama, kui neil on olemas vastavad oskused ja varustus.
Fernelius ütles, et Saaremaa Spa püüab olla antud majandustingimustes paindlik ja ootab seda ka oma töötajatelt.

Tööle tulles olid iga hotelli töötajad kinni oma majas ja ei soostunud sealt lahkuma, nüüd on asjad muutunud ja töötajad hakkavad aru saama, et tuleb olla paindlikum, rääkis Fernelius.

Kõik sõltub klientide arvust

Fernelius ei välista ka edaspidiseid koondamisi. “Meie majandus ei muutu aastatega, kuudega ega päevadega, see muutub tundidega,” ütles Fernelius. Seetõttu on väga raske prognoosida, mis edasi saama hakkab. Kui üldine olukord paraneb ja kliente hakkab juurde tulema, siis võime ka inimesi uuesti tööle võtta, ütles Saaremaa spa müügi- ja turundusosakonna juhataja.

Tuleviku suhtes positiivselt meelestatud

Ettevõtte tuleviku suhtes on Fernelius kindel. Praegu on Saaremaa Spa kohaliku turu liider ning müügi- ja turundusosakonna juhataja ei kahtle, et ta selleks ka jääb. “Eks vaatame, kes talve üle elavad,” ütles Fernelius, uskudes, et tänu oma lojaalsetele klientidele ei ole Saaremaa Spal midagi karta, küll aga võib raskeks minna vaid wellness’iga tegelevatel asutustel.
Koondamisi on ette tulnud ka teistes Saaremaa spaahotellides, näiteks GO Spa on koondanud üle kümne inimese.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 247 korda, sh täna 1)