Saaremaal on seagripi kahtluse tõttu tehtud vaid analüüs

Saare maakonnas ei ole seni registreeritud ühtegi seagrippi nakatumise juhtu, ehkki mitmed inimesed on enda uude grippi haigestumist kahtlustanud.

Tervisekaitseinspektsiooni Saaremaa osakonna epidemioloogiaspetsialist Inge Balin ütles Oma Saarele, et teadaolevalt on Saaremaal võetud analüüs seagripi kahtlusega patsiendilt vaid ühel korral.

Perearst Triin Nirgi patsiendile tehtud analüüsi vastus osutus negatiivseks.
Perearst Kaalep Koppeli sõnul Kuressaare haigla proove ei analüüsi, mistõttu tuleb proovid saata Tallinnasse.
Riik tasub analüüsi eest vaid juhul, kui patsient on reaalselt kokku puutunud haigust põdeva inimesega või ta on tulnud suurema haiguselevikuga riigist.

Vastasel juhul peavad perearst ja patsient omavahel kokku leppima, kes analüüsi tegemise eest tasub. Analüüs maksab umbes 900 krooni (koos Cargobusi transpordikuluga üle 1000 krooni). “Kui ma ise haigust väga ei kahtlusta, siis perearsti jaoks on see 1000 krooni analüüsi eest küll natuke kallis ja kulud peab kandma patsient, tõsise kahtluse korral ei jää aga ükski asi tegemata,” rääkis Koppel.

Perearst hoiatas, et tõsise kahtluse korral pole haigel mõtet perearsti ukse taha järjekorda tulla, vaid mõistlik oleks telefoni teel kokku leppida eraldi aeg või siis arst koju kutsuda.
Esmaspäeva õhtuks oli Eestis registreeritud 35 uude grippi haigestunud inimest, kellest 23 on naised ja 12 mehed.

Gripisümptomid on 38-kraadine või suurem palavik, millega kaasnevad köha ja nohu ning kurgu-, pea- või liiges- ja lihasvalu.
WHO soovitusel tuleks vaktsineerida vähemalt 20 protsenti riigi elanikest. Eelisjärjekorras vaktsineeritakse tervishoiutöötajad, rasedad, kroonilised haiged, järgnevalt kõige enam ohustatud vanusegrupp 20–29-aastased ning seejärel lapsed ja ülejäänud.

Eile Saaremaal töövisiidil olnud sotsiaalminister Hanno Pevkur ütles, et kindlasti ei jätku vaktsiini kõigile Eesti elanikele. “Kui elate kuskil maapiirkonnas ja käite keskuses poes ja postkontoris ja väga tihedat suhtlust võimaliku nakkuskoldega ei ole, siis ei näe ma ka väga suurt põhjust ja vajadust vaktsineerimiseks.”
Gripi kohta saab küsida nõu tööpäeviti tööajal töötavalt gripitelefonilt 51 02 270.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 36 korda, sh täna 1)