Linnuses põnev nukunäitus

Linnuses põnev nukunäitus

HUVITAV VAADATA: “Kes on skorpion, võib siit oma iseloomu ära tunda,” muigas nukumeister Svetlana Vetrova, näidates skorpioni sodiaagimärginukku.

Alates tänasest saab Kuresaare linnuse kaitsetorni VI korrusel näha Ida-Virumaa nukumeistri Svetlana Vetrova loomingut. Väljapanekul on 16 ainueksemplari, neist 12 Kuressaares esmaesitlusel ja neli vanemad tööd.

Kõik nukud on erinevad, käsitsi tehtud ainueksemplarid. “Oleneb sellest, kuidas meeleolu on. Kui vaim peale tuleb, teen kiiresti, aga juhtub, et teen ühte nukku kaks-kolm kuud,” rääkis kunstnik Svetlana Vetrova ühe nuku valmistamisele kuluvast ajast, samal ajal näidates erinevate sodiaagimärkide sümbolitena valmistatud nukkude seeriat. Nukud on valmistatud tekstiilist, sealhulgas naturaalsiidist ja sametist, plastikust ning kasutatud on ka viltimist. Eheteks on sädelevad aksessuaarid.

“Kui ma tegin esimese näituse, oli huvitav vaadata inimeste reageeringut ja ma sain aru, et neid on vaja edasi teha,” sõnas nukumeister, kes alustas nukkude valmistamist 1998. aastal ning esimese näituse pani välja kaks aastat hiljem. “Hakkasin tegema järjest keerulisemaid nukke.

Algul lihtsalt maalisin riide peale, nüüd aga neil käed-jalad liiguvad ja nad isegi räägivad,” ütles ta. Vetrova ütles, et autorinukud on Euroopas saanud väga populaarseks ning need kujundavad paljude kodude interjööri.
Svetlana Vetrova nukke leidub Tartu mänguasjamuuseumi kogudes, Peterburis Varvara Skripnikova nukkude galeriis, samuti erakollektsioonides nii Eestis kui ka välismaal.

Kuressaares esineb Svetlana Vetrova oma nukkudega teist korda. Eelmine näitus toimus samas saalis 2006. aastal. Näitus jääb avatuks 15. septembrini ning näituselt on võimalik nukke ka osta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 61 korda, sh täna 1)