Merepäevad torupilli, laevade ja tulega (2)

Merepäevad torupilli, laevade ja tulega

NÕIDUSLIK TORUPILL ŠOTIMAALT: Merepäevad mängis avatuks šoti torupillimängija Frederick Budge.

Läinud nädalavahetusel kogunes mererahvas taas kord Raiekivi säärele, et olla koos, nautida merd, laevu ja kokkusaamist heade sõpradega. Seda juba 13. korda järjepanu. Ilmataat seekord merepäevaliste poolel ei olnud – vihma tuli nii päeval kui õhtul ja välgunooligi sähvis öisel ajal.

Kes teab, ehk ongi merepäevad see õige saarlaste ja külaliste kokkusaamiskoht, sest jällenägemisrõõmu võis näha igal nurgal. Nagu ikka sellisel puhul uuriti, mis pereliikmed teevad, imestati laste kasvu üle ning sooviti edaspidiseks kõike head.
Tänavuste merepäevade avatseremooniat ilmestasid tuli, torupill ja vesi. Londonist päris šoti torupilliorkestrist Balmoral Highlanders saarlastele mängima tulnud Frederick Budge pani kuulama ja tõi oma mänguga õhtusse erilist hõngu.

Ka Kuldse Lesta telgis oli Frederick popp poiss, kellest kõik küll telefonide, küll kaameratega pilti tegid. Lisaks maagilisele mängule – šotlaste torupillilood räägivad teadupärast merest ja sõjast – on ju šotlaste rahvarõivas meie jaoks atraktiivne ning uhkete tuttidega torupillgi paneb lisaks kuulamisele lihtsalt vaatama.

Peab ütlema, et ehkki Aafrika mandrilt kohale tulnud African Dream Team pani esimesel õhtul oma rütmidega isegi saarlased kaasa tantsima, saabus kulminatsioon siis, kui välk võimendusest ja elektrist jagu sai ning mustanahalistele astus lavale toeks šoti torupillipoiss – see alles oli vapustav jämm.

Aga platsil kiitis rahvas Mart Sanderit ja Bel-Etage’i orkestrit, etnosokke ja suitsuvorsti (viimaseid sai endale merepäevade laadalt osta). Nooremad inimesed möllasid noortealal disko ja noortebändide saatel, hüppasid batuutidel ning said laupäeva õhtul välismaiste diskorite pakutud muusika järgi tantsu lüüa.

Tegelikult leidus tegevust igale eale ja maitsele – teatrietendustest petangiturniirini, näkimaalimisest väiksemate ja suuremate paatide-laevade uudistamiseni, sekka rahvatantsurühmad kodust ja kaugemalt, koorid samuti oma- ja mandrimaised… Üle vee Tori kalasadamas peibutas vanakraam haakrikulaadal, kus sedakorda oli muide vähem kitši kui mullu…

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 62 korda, sh täna 1)