Metsküla elanikud tänasid teemehi (2)

Metsküla elanikud tänasid teemehi

KOOREM MAHA JA TEE ON VALMIS: Metsküla külavanem Mati Maripuu (paremal), Lääne regionaal-se maanteeameti Kuressaare esinduse peaspetsialist Toomas Magus, Saaremaa Teede juhataja Jüri Lember ja tee-ehitusmehed on ootuselevuses – kohe läheb viimane koorem kattematerjali maha ja tee saab valmis.

Neljapäeva õhtupoolikul, mõni minut enne kella viite panid teedeehitajad Leisi–Metsküla vahelisel lõigul pärast viimase kattematerjali kihi teetammile mahapanekut suured mehhanismid seisma ja rivistusid pidulikuks tseremooniaks. 30. juuli 2009 jääb Metsküla külakroonikasse tähistama sündmust, kui küla sai tolmuvaba maantee.

“See on meie küla jaoks tähelepanuväärne ja kauaoodatud sündmus. Kõigil meie küla 124 elanikul on tolmuvabast teest heameel. Tee-ehitajatele töö eest suur-suur tänu!” tänas Metsküla külavanem Mati Maripuu teemeistreid, kes tee lubatust pool kuud varem käiku andsid.

Külaseltsi liige Taimi Maripuu rääkis, et viimastel aastatel on looduskaunisse mereäärsesse piirkonda kerkinud palju uusi suvilaid ja külaelanikud on rajanud turismitalusid.
Nüüdsest saavad nii külaelanikud kui ka suvesaarlased ja turismitalude külalised tolmuvabalt Metskülla ja tagasi. “Kõik me kiidame teemehi. Kena tööd tegid!” tunnustas Taimi Maripuu tehtut.

Lääne regionaalse maanteeameti Kuressaare esinduse peaspetsialist Toomas Magus oli külarahva tänust meeldivalt üllatunud.
Pigem kiputakse teedemehi ikka siin-seal siunama. Metsküla elanikud aga otse vastupidi, tulid tänukirja, kringli ja meenekotiga tunnustust avaldama.
“Tegemist on 7 kilomeetri pikkuse teelõiguga Parasmetsa ja Metsküla vahel.
Kasutasime kõige odavamat tehnoloogiat, ridakillustikuga pindamist, kuna sellel lõigul on oma iseärasused – 2 kilomeetrit on suhteliselt viletsal aluspõhjal. Sellel osal oli vaja muldkeha tõsta, külmakerkeid välja kaevata ja liivakiht vahele panna. See oligi sellel objektil kõige keerukam töö. Samal ajal ei saanud me liiklust sulgeda. Paarikilomeetrist lõiku tõstsime kuni 40 sentimeetrit. Materjali vedasime kohalikust Meiuste karjäärist, mis asub objekti vahetus läheduses,” teavitas Toomas Magus.

Riigihanke konkursi teelõigu rekonstrueerimiseks võitis AS Saaremaa Teed. Tee remondiks kulus üle kolme ja poole kuu.
Objekt läks maksma 4,5 miljonit krooni, mis saadi vabariigi eelarvest.
Toomas Magusa arvates on 15 aasta pärast kõik Saaremaa teed tolmuvabad.
Selle aasta lõpuks jääb Saaremaale 370 km kruusateid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 198 korda, sh täna 1)