Ott Tänak katkestas Soome rallil (4)

Ott Tänak katkestas Soome rallil

SAAREMAA RALLI VÕITJA: Ott Tänak loodab hoolimata avariist Saaremaa rallil ka tänavu osaleda.

Nädalavahetusel toimunud Soome MM-rallil olid Ott Tänak ja Kristo Kraag sunnitud seitsmendal katsel võistluse katkestama. Kuuenda kiiruskatse järel olid nad üldises järjestuses 17. kohal, N-rühma masinate arvestuses neljandal kohal.

“Ühes väga kiires kohas läks esimene šarniir puruks, auto oli juhitamatu ja täie hooga läks tee pealt välja suure kivi otsa,” kirjeldas Ott Tänak raadio Kadile. “Sealt jäi autost järele ainult üks suur kook, ei midagi muud. See oli üsna suur avarii.”

Tänak kahetses, et ralli tema jaoks nii kiirelt, juba esimesel päeval lõppes. “Esimene osa, nii kaua kui sõita saime, sujus kõik üsna hästi. Püsisime konkurentsis ja kõik oli võimalik.”
Tänak lisas, et praegu on liiga vara öelda, kus ta järgmisena sõidab. “Hetkel tuleb auto uuesti üles ehitada ja siis vaadata, mis saama hakkab,” ütles ta. “Praegu on liiga vara öelda, eks esimene kindel eesmärk, kus tuleb sõita, on Saaremaa ralli.”

Tänak arvas, et juhtunu annab talle edaspidiseks vajalikke kogemusi. “Sellised rasked kohad nagu praegu, teevad tugevaks, tuleb nendest üle olla ja jälle edasi minna,” ütles ta.
Soome MM-ralli esikolmikus olid Mikko Hirvonen, Sébastien Loeb ning Jari-Matti Latvala.

Pirelli ja Rahvusvaheline Autoliit teatasid tund aega enne Soome MM-ralli algust, et Põhja-Euroopa regioonist valiti Pirelli Star Driver 2010 lõppvooru viie noore rallilootuse seas ka Ott Tänak. Konkursi finaal toimub septembris, mil kõigist regioonidest valitud sõitjate vahel selgitatakse need, kes hakkavad sõitma Pirelli meeskonnas.

Ott Tänak rääkis, et konkureerimiseks tuli kõvasti vaeva näha. Lisaks tervisekontrollidele ja sõiduoskustele vaadati konkursil ka näiteks seda, kui hästi noored rallimehed inglise keelt oskavad ja meediaga suhtlemisel hakkama saavad. “Loomulikult olid väga head emotsioonid,” rõõmustas Tänak edasipääsu üle.

Pirelli Star Driver programmi eesmärgiks on anda kõige kõrgemal tasemel võimalus noortele rallimeestele, kes kodumaal edu saavutanud. Konkursi žüriis on näiteks Ari Vatanen ja Petter Solberg.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 59 korda, sh täna 1)