Sõnajalgade lennuharjutused häirivad külaelanikke (11)

Perekond Sõnajalgade lennuharjutused häirivad sealkandis elavaid inimesi, kes on abisaamiseks pöördunud isegi politsei poole. Sõnajalad omakorda paluvad naabritelt mõistvat suhtumist ning üritavad igati nende soovidega arvestada.

“Helikopter lendas sellise mürinaga, et õues me omavahel rääkida ei saanud,” ütles Oma Saarele Salme vallas elav naine, kelle sõnul algasid neid ärritavad harjutuslennud laupäeva hommikul ja kestsid hilisõhtuni. Naine kahtlustas, et helikopter lendas liiga madalalt.

“Kui nad pühapäeva hommikul vara jälle meie majast üle lendasid, näitasin neile rusikat,” ütles naine, kelle sõnul lennati tema majapidamisest üle lausa iga 20 minuti järel. “Väike kaheaastane poiss ei julenud üldse toast välja tulla,” rääkis naine ebameeldivast kogemustest. Tema sõnu kinnitasid ka teised sealkandis elavad inimesed.

Kuressaare politseijaoskonna infojuhi Kristi Mägi sõnul on külaelanikud müra tekitanud kopteri pärast pöördunud ka politsei poole.
“2. augustil, kell 12.21 sai politsei teate Salme vallast, kus kaevati helikopteriliikluse üle,” teatas Mägi, öeldes, et politsei käis kohapeal ja teavitas kaebusest ka lendajaid. Mägi lisas, et karistamine siinkohal politsei pädevusse ei kuulu, sest lennuliiklusega seonduvaid rikkumisi menetleb lennuamet, võttes aluseks lennundusseaduse, ning politsei saab siin jääda vaid infovahendaja rolli. Politsei edastas saadud kaebuse ka lennuametile.

Oleg Sõnajalg on aga juhtunust kuuldes hämmingus, et miks küll naabrid oma murega otse tema poole ei pöördu. Sest nemad tegutsevad ju oma maal ja seaduslikult ei taha nad mitte mingil juhul naabreid häirida ning üritavad nendega igati arvestada. “Me kohe kindlasti ei taha naabreid häirida ja anname endast parima,” ütles Oleg Sõnajalg Oma Saarele, lisades, et suurem osa lennuharjutustest on juba läbi.

“See, mis naabreid tõenäoliselt häirib, on see ripplennu harjutamine,” oletas Sõnajalg, selgitades, et see ülesanne, mil tuleb lennata maa lähedal, on kõige raskem, sest helikopteri juhtimine ongi kõige raskem ripplennul maa lähedal. “Seda tuleb palju harjutada,” tõdes Sõnajalg, lisades, et 60–70 protsenti nendest lendudest on tehtud ja madalamalt tuleb lennata veel vaid mõned päevad.

“Kui midagi häirib, palun tulge öelge, või andke teada kas telefoni või kas või meili teel,” pani Oleg Sõnajalg kõikidele naabritele südamele, lubades nende soovidega igati arvestada.
Ärimehed Sõnajalad alustasid hiljuti soetatud kahekohalise Ameerika päritolu helikopteriga praktilist lennuõpet juba juuli alguses, et sooritada edukalt piloodieksam.

Pilooditunnistuse saamiseks tuleb Sõnajalgadel läbi lugeda hulk vastavat kirjandust ja sooritada seitse eksamit, kusjuures igal eksamil peab saama vähemalt 70 punkti 100 võimalikust.
Sõnajalgade Rotorway’s toodetud helikopter Exec 162 F on lennuameti õhusõidukite ajutises registris arvel alates 5. juunist kolmekuulise tähtajaga. Põhiregistrisse kantakse kopter pärast testlendude läbimist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 59 korda, sh täna 1)