Lennuameti kinnitusel ei riku Sõnajalgade kopter seadust

Lennuametist kinnitati, et perekond Sõnajalg ei ole helikopteriga lennates lennureeglite vastu eksinud, samuti ei vaja nende kopter õhkutõusmiseks ja maandumiseks lennuvälja, vaid piisab koduõuest.

“Teadaolevalt lendab selle helikopteriga soomlasest kopteripiloot-lennuõpetaja, kellel on kõik pädevused seda tüüpi (ESEX-162F) kopteriga lendamiseks,” ütles lennuameti lennutegevuse osakonna vaneminspektor Raivo Kask Oma Saarele.

Kask lisas, et kuna õhuruumi kasutamise reeglid on täidetud, lennureeglite rikkumist tuvastatud ei ole, õhusõiduk on registreeritud ja lennukõlblik, kolmandate isikute kaitseks nõuetekohaselt kindlustatud ja ettekandeid lennuohutust mõjutavatest juhtumitest pole nende kohta esitatud, siis ei ole lennuametil Kase sõnul alust keelata kopteriga lendamist õhkutõusmisega perekond Sõnajalgade koduõue murult.

“Küll aga on lennuamet soovitanud perekond Sõnajalgadele selgitada kohalikule elanikkonnale oma lennutegevust ja leida mõlemaid pooli rahuldav kompromiss,” lisas Kask. 
Külaelanike pahameele pälvis möödunud nädalavahetusel küla kohal harjutuslende tegev helikopter, mis tekitas nii suurt müra, et kohati ei saanud hoovis rääkida, ning inimesed pöördusid politsei poole, kes omakorda suunas asja uurimise lennuametile.

Oleg Sõnajalg on Oma Saarele öelnud, et nad tahavad igati naabritega arvestada ning suurem osa külaelanikke häirivatest lennuharjutustest on juba sooritatud.
Helikopter registritunnusega ES-HRE on kantud Eesti õhusõidukite registrisse ja tunnistatud lennukõlblikuks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 38 korda, sh täna 1)