Linna 5. lasteaed kolis haiglasse ja maapanga taha

Linna 5. lasteaed kolis haiglasse ja maapanga taha

SIIN ON TORE: Esimene päev läks Raulil lasteaia uues asukohas hästi. Kõik mängud ja toolid-lauad olid ju vanad tuttavad, Smuuli tänava majast kaasa toodud.

Kuressaare linna 5. lasteaia remont on alanud ning lapsed-õpetajad ja kokatädidki kolinud aastaks ajutistele pindadele haiglas ja endise migratsiooniameti ruumidesse maapanga taga. Eile astus Oma Saar sisse haiglasse, et vaadata, kuidas uues paigas läheb.

“Meie õpetajaabid on tõelised kunstnikuhinged,” kiidab algatuseks lasteaia juhataja Monika Talistu, osutades trepikoja seintele ilmunud joonistustele, mis on tehtud nii silmarõõmuks kui teisalt ka iluvigade peitmiseks. Kõik viitab sellele, et maja personal võtab ka ajutist kodu “päris” koduna ning lapsed on siia oodatud.

Lasteaiatädide kätt ja ilumeelt on näha ka rühmaruumides, mis on Talistu sõnul küll endistest pisut väiksemad, kuid tänu loovale lähenemisele on neistki saamas mängu- ja magamisruumid. “Me siin alles pakime,” täpsustab üks kaste vedav õpetaja, kui ajakirjanik nina ukse vahelt sisse pistab.

“Õppekasvatustöö on tagatud nii, nagu näeb ette riiklik õppekava,” märgib rahustuseks Talistu. Lisaks rühmades läbiviidavale õppetööle on päevakodus tagatud laste kõneravi, muusika- ja liikumistegevused ning oma ruumid on olemas ka õpetajatel-juhatajal ja abipersonalil.
Toolid, kapid, lauad ja riiulid võtsid lasteaednikud haigla majja Juhan Smuuli tänava majast kaasa. Vaid päevane uinak tuleb nüüdsest teha madratsitel.

“Tallinna tänava majas, st migratsiooniameti endistes ruumides, kus on väiksemad, alla kolmeaastased lapsed, on ikka voodid,” täpsustab juhataja.
Haiglamajas on lasteaial kaasas oma kokatädid, kes teevad lastele harjumuspärast toitu. “Tallinna tänava ruumides olevaid lapsi toitlustab Kuressaare 1. lasteaed ning toit tuuakse kohale sõjaväetermostes, mis on saadud laenuks Kaitseliidu Saaremaa malevalt,” räägib Talistu ning palus siinkohal kindlasti tänada tagalaülemat Meelis Kahjut, kes andis termosed lasteaiale kasutada kohe terveks aastaks.

Omad eelised

Juhataja sõnul on lasteaia praegusel asukohal haiglamajas isegi mõned eelised, võrreldes “päris” kohaga. Nimelt avaneb akendest võrratu vaade Kuressaare linnusele ning meri, linnapark ja golfiväljak pole kaugel. Eriti kiidab Talistu Aia tänava õueala, kus eile pandi mänguväljaku tarbeks piirdeid. “Oma lasteaiaõuest toome siia kohe-kohe ka atraktsioonid,” räägib juhataja, samuti paigaldatakse kolm liivakasti.

Eile oli haiglamajas avatud “lasteaia korpusesse” tulnud vaid mõni laps. Praegu on ju veel puhkuste aeg ning juhataja sõnul hakkab lapsi järk-järgult juurde tulema. “Nii on see ka teistes lasteaedades,” teab ta, märkides, et lapsevanemad on talle palju helistanud ja käinud ka kohapeal infot saamas ning kõikidele küsimustele on leitud positiivsed vastused.

Küsimusele, kuidas juhataja ennast linna peal mitmes paigas asuva asutuse vahel suudab jagada ning asutust juhtida, vastab Talistu: “Kõik on korraldatud ladusalt, sest õnneks on Kuressaare 5. lasteaial ka kaks juhataja asetäitjat, neist üks on pidevalt Tallinna tänava ruumides. Lisaks on väga suureks abiliseks mobiiliside ning loomulikult hea meeskonnatöö, mis on suure maja juhtimisel väga oluline.” Vähemtähtsaks ei pea juhataja ka linnavalitsuse poolset abi, näiteks on lasteaiale appi saadetud auto.

“Seega olen viimastel päevadel kogenud küll ülihead meeskonnatööd nii linnavalitsuse tasandil kui ka lasteaia töötajate poolelt,” toonitab Talistu.
Juhan Smuuli tänaval asuva Kuressaare 5. lasteaia rekonstrueerimistööde tähtaeg on 1. august 2010. Tööde teostamiseks on linn sõlminud lepingu ehitusfirmaga Facio Ehituse AS.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 53 korda, sh täna 1)