Helena Pihel toob oma lõputöö kodulinna (1)

Saarlane Helena Pihel toob esmaspäeva õhtul oma Tallinna ülikooli koreograafia ehk tantsukunsti eriala lõputöö “Sisukord” näha Kuressaare Linnateatrisse.

Lisaks Piheli lõputööle saab samas vaadata Riina Soasepa tantsulavastust “Sisestseen”, seegi on sama kooli ja eriala lõputöö.

Lummavad kõrgused

Helena Piheli tantsulavastus “Sisukord” on ühe loomise lugu. “Olen täheldanud, et mind lummavad kõrgused, maapinnast kõrgemal olemine,” rääkis ta, lisades, et ka see etendus on seotud kõrgusega, sellega manipuleerimisega ning kindla tasakaalu hoidmisega.

“Lugu on iseäranis lihtne: on looja, on muusad ja on nendevaheline kommunikatsioon. Näitlejatöö puhul domineerib ülemängimine, hoolimata headest lavatavadest täiega üledramatiseerimine,” märkis neiu, kelleni jõudis lugu tantsijate kaudu, nendele ta selle lavastuse ka lõi.

Muusika on loonud Ando Naulainen, kes õpib praegu Balti meedia- ja filmikoolis ning on ühtlasi Piheli elukaaslane.
“Sisukorras” löövad kaasa Riina Soasepp, Sandra Palm, Rauno Zubko ja Alar Agukas.

Teema lapsepõlvest

Soasepa “Sisestseeni” näol on tegemist autori rõõmsameelsusse kalduvate lapsepõlvemälestustega.
Tantsulavastuse teema sündis Soasepal siis, kui ta sattus sünnikoju, mida polnud aastaid külastanud. Tekkinud mõtetest, emotsioonidest ja mälestustest sündiski lavastuse sisu. Lugu antakse edasi kehakeele, sh tantsulise liikumise, ja laval olijate emotsioonide läbi.

“Sisestseenis” on laval Helena Pihel, Alar Agukas, Kadri Noormets, Christin Lunts ja Eva Mitreikina, kes teeb muusikat.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 99 korda, sh täna 1)