Kuhu minna

Teisipäev, 11. august

KINO
Diva kl 15.55, kl 18.10 ja kl 20.25 Jääaeg 3. Perefilm. Pilet 50.–
Kuressaare Linnateatri saal PortuGalaktika filmifestival. Kl 19 Portugalikeelsed elud (Vidas em Portugues). Dokfilm portugali keele rääkijatest Mosambiigis, Goas, Jaapanis, Brasiilias ja Portugalis. Kl 21.30 Võõras maa (Terra Estrangeira) Walter Sallesi armastus- ja põnevusfilm. Pärast filmide lõppu on võimalik ekraanil nähtu üle arutleda Tallinna Ülikooli doktorandide Mele Pesti ja Leenu Niguga. Filmid on portugali keeles inglisekeelsete subtiitritega. Tasuta.

Kolmapäev, 12. august

KINO
Diva kl 17.10 ja kl 19.25 Jääaeg 3. Perefilm. Pilet 50.–
Kuressaare Linnateatri saal PortuGalaktika filmifestival. Kl 19 All-linna allakäik (Cidade Baixa). Maaliline Salvadori linn, kahe mehe võitlus prostituudi armastuse pärast. Kl 21.30 Madame Satã (Madame Satã). Tõsieluline ja värvikas Rio transvestiidi lugu. Tasuta.

KONTSERT
Salme kultuurimaja kl 20 Janika Sillamaa ja Quint Quarteti suvetuur Suveluul Pääsmed 75.–/125.–

TANTS
Diva tasuta sissepääs. DJ Peeter Kukk.
Veski trahter kl 20 rahvuslik elav muusika. Tasuta.


Kontserdi eelinfo

Kolmapäev, 19. august Arensburg Boutique Hotel& Spa kl 20 Lauri Saatpalu ja Peeter Rebane – Lugude õhtu. Nad on koos musitseerinud juba 12 aastat. Esimese “tosina” tähistamiseks esitavadki mehed kahekesi oma lugusid Saaremaal, Arensburgi Päikeseterrassil. Samas annab see hubane muusikaline koosviibimine aimu lihtsast tõest, et masinad ei tee lugusid, masinatega võib lugusid muuta. Aga lood peavad lihtsalt kitarriga mängides ja lauldes või rääkides lood olema! Pileti hind 150.– Kohtade broneerimine tel 45 24 707.

Janika Sillamaa QuintQuartet laulab ka saarlastele ja muhulastele!
Kaari Sillamaa Noorte Muusikateatri neli laulvat näitlejat, kelle lavastaja ja osaliselt ka muusikaline juhendaja on Janika Sillamaa, otsustasid raskel ajal oma teatrikooli toetada suvetuuriga “Suveluul”.

“Suveluul” on ilusate laulude kontsert, mis on üles ehitatud nii eesti autorite tuntumatest lauludest (“Unustuse jõel”, Ruja “Tango”, “Põgene, vaba laps”, “Oma laulu ei leia ma üles” jt) kui ka omadest muusikalide lugudest. Lauljaid saadab kitarr (Virgo Sillamaa või Marek Taltsi käes) ja seaded on (4) 5-häälseks sättinud Janika, Kaari ja Virgo Sillamaa (mitmes laulus tuleb lauljail ka pillirühmade osa täita).

Saartel on esinetud varemgi – oratooriumiga “Kristus”, röövlimuusikaliga “Puujala ja Ükssilma sõda” jne. Ja põhjuseks pole ainult see, et Saaremaa on üks eksootiline paik, vaid siia kisub natuke ka muhu veri, mis Sillamaadel päritud vanaema Alma kaudu. Samuti on päriskodu Saaremaal meie õpetaja Kersti Kuusel, kelle käe all needsamad neli noort laulnud on (Kersti on oratooriumi “Kristus” muusikaline juht).

“Suveluul” jõuab Saaremaale Salme kultuurimajja 12. augustil ja Muhusse Pädaste mõisa 13. augustil, kontserdid algavad kell 20 ja pilet maksab 75 kr.
QuintQuarteti ja iga laulja kohta eraldi (rollid laval, muud tegemised ja näopildid) on pikem info aadressil http://quint.lkkk.ee .

Liis Lulla ja naiskoor AMICA esinevad Pöide kirikus
Pöidelased on kahel eelneval aastal just sellel ajal – augusti keskel – saanud käia Pöide kirikus Liis Lulla flöödikontserdil. Nii ka nüüd, 15. augustil kl 19 toimub kolmas kirikukontsert. Kavas on Claude Debussy, Kazou Fukushima, Carl Philipp Emmanuel Bach ja Johann Sebastian Bach.

22-aastane Amsterdami Konservatooriumi IV kursuse üliõpilane Liis Lulla on vanemate kaudu juuripidi seotud Pöide vallaga. See on üks põhjus, miks neiu esineb just Pöide kirikus. Teiseks kiidab flöödimängija selle kiriku imepärast kõla.

Selle aasta kontsert erineb eelnevatest – kaastegev on Vasalemma naiskoor AMICA, kes laulab klassikalist kooriloomingut. Numbreid seob Virve Osila luule, mida esitavad Vasalemma harrastusteatri etlejad.
Augustikuu sumeda õhtu muusika ja luule panevad kohaletulnute hinged helisema, loodetavasti võib taas kogeda ühes hingamist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 47 korda, sh täna 1)