Purjus soomlased liputasid meheauga ja lõhkusid võrke (9)

Purjus soomlased liputasid meheauga ja lõhkusid võrke

MOOTOR LÄINUD: Hetk tagasi meheauga liputanud soomlased said peale kividesse sõitu vaid ahtris purunenud mootorit silmitseda.

Piirivalve ja politsei tabasid reede õhtul Roomassaare sadama lähistel kividele põrutanud kaatri, kus oli neli purjus soomlast. Enne oma sõiduvahendi lõhkumist olid nad jõudnud puruks sõita vees olnud kalavõrke ja mõrdasid ning merel olnud kohalikele oma meheauga liputada.

Reede õhtul kella kaheksa paiku nägi isaga võrke sisse viima läinud Eilika Trummar, kuidas valget värvi kaater, seltskond pardal, kihutas Sepamaa lahes.
Kaater, mis kuulub Soome vabariigi kodanikule, sõitis võrgupanijaid silmates neile lähemale. Trummari sõnul oli kohe näha, et seltskond on väga purjus.

“Me ei teinud neist alguses väljagi,” rääkis neiu. Soomlased arvasid seevastu, et tähelepanu on vaja püüda ning võtsid selleks kasutusele veidra meetodi.
“Kolm meest seisid ja lasid püksid maha,” kirjeldas Eilika toimunut, lisades, et nagu sellest vähe oleks olnud, olevat mehed ka oma riistvara näppima hakanud.

Meestega inglise keeles suhelnud Trummar hoiatas, et kutsub politsei. See mehi ei heidutanud, nad käitusid edasi ülbelt ja üleolevalt ning hakkasid oma kaatriga paadi ümber tiirutama. Sellega lõhuti juba vette lastud võrgud. Nüüd ei hakanud neiu enam hoiatama, vaid võttis telefoni ja teavitas juhtunust politseid.

Kui soomlased taipasid, et neil tuleb tegemist politseiga, hakkas neil kiire ning seltskond asutas end kiiresti minekule. “Kõigepealt sõitsid nad meie mõrra puruks ja seejärel kihutasid karidele,” rääkis Eilika Trummar.
Kividesse põrutati nii korralikult, et kaatri päramootor tuli tagant ära, ning meestel ei jäänud muud üle kui kohale rutanud politseid ja piirivalvet oodata. 

Juhtunu oli soomlased vist natuke kainemaks raputanud, sest Eilika sõnul ei olnud nüüd nende uljusest enam midagi järel.

Lõhutud püügivahendid

Politsei kinnitusel toimetati mehed jaoskonda ja tehti nende isikud kindlaks. Politsei pressiesindaja Kristi Mägi sõnul ei olnud meeste kinnipidamiseks mingit alust. Mägi ütles, et politseile on tehtud avaldus selle kohta, et veesõiduk lõhkus Sepamaa lahes kalapüügivahendeid.

Eilika Trummari kinnitusel tegid nad tõepoolest avalduse. Kahju suuruseks hinnati 16 000 krooni.
Liputamise kohta politseil Kristi Mägi väitel andmeid ei ole. Eilika Trummari sõnul oli ta sellest siiski politseile rääkinud. “Ma võisin seal saada moraalse vapustuse,” ütles neiu nüüd muigamisi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 104 korda, sh täna 1)