Kuhu minna

Neljapäev, 13. august

KINO
Diva kl 17.10 ja kl 19.25 Jääaeg 3. Perefilm. Film eesti keeles. Pilet 50.–
Kuressaare Linnateatri saal PortuGalaktika filmifestival. Kl 19 Buss nr 174 (Onibus 174). Dokfilm tänavalastest ja bussiröövist. Kl 21.30 Kino, aspiriin ja raisakotkad (Cinema, Aspirinas e Urubus). Armas film Saksa ravimimüüjast Brasiilias II maailmasõja ajal. Filmid on portugali keeles  inglisekeelsete subtiitritega. Pärast filmide lõppu on võimalik ekraanil nähtu üle arutleda Tallinna Ülikooli doktorandide Mele Pesti ja Leenu Niguga. Tasuta.

KONTSERT
Muhu, Pädaste mõis kl 20 Janika Sillamaa ja Quint Quarteti suvetuur Suveluul Pääse 75.–

ÜRITUS
Kuressaare kultuurikeskus kl 17–19.30 Brasiilia tantsulise võitluskunsti Capoeira workshop. Capoeira work-shop’i viib läbi MTÜ Ginga Brasil Capoeira ja treener Graduado Lauro Brasiiliast. Kahe päeva treening maksab kokku 50.– (ainult ühel päeval sama palju). Soovitav riietus on heledad ja mugavad riided, capoeirat mängitakse paljajalu.

NÄITUS
Kuressaare linnuse kaitsetorni IV ja V korrus kl 16 Taanist Bornholmi saarelt pärit tarbekunstnike ühisväljapaneku avamine. Oma loomingut tutvustavad kunstnikud Kattarina Yxhufvud, Karen Dam, Anne-Lise Keofoed Hansen (tekstiil), Hans-Henning Pedersen (puiduvormid), Henrik Vensild, Lars Feddersen (noameistrid), Lisa Elvang (paberi- ja metallikompositsioonid). Näituse kuraatorid on Anne-Marie Overbye (Taani) ja Ülle Kõuts (Eesti).

TANTS
Diva DJ K. Lillimägi. Pilet 35.– Südaööni sissepääs tasuta.
Kodulinna lokaal kl 23 disko. Sissepääs tasuta.
Veski Trahter Sõrve memmed Meelespea. Tasuta
Club Privilege tasuta tantsupidu.

SPORT
Orissaare staadion Saaremaa 2009 a meistrivõistlused jalgpallis. VII-vooru kohtumised: kl 19 Orissaare – Jalka Baar.
Karujärve (Dejevo kaart) 11. neljapäevak. Start avatud kl 16–18.30. Stardipaika juhatav tähistus saab alguse Karujärve teelt. Neljapäevaku korraldajaks on Anne Keerberg perega.

Reede, 14. august

KINO
Diva kl 19.40 Brüno. Komöödia. Alla 14 a keelatud. Pilet 50.–

ÜRITUS
Kuressaare kultuurikeskus kl 17–19.30 Brasiilia tantsulise võitluskunsti Capoeira workshop.
Kuressaare linna keskväljak kl 20 Brasiilia võitlustantsu Capoeira esinemine Osalevad nii capoeira workshop’il osalejad kui Tallinna capoeiristad.


Ürituse eelinfo

Vilsandi rahvuspark saab 99-aastaseks kauni flöödimuusika saatel
Alles see oli, kui kogu Eestimaa tähistas suurejooneliselt vabariigi 90. sünnipäeva. Terve aasta oli eestlane olla uhke ja hää. Masu ja täpe olid täitsa tundmata suurused.

Kuid kindlasti on lugejate hulgas ka neid, kes juba aasta tagasi teadsid, et Saaremaa lääneservas valmistutakse suureks tähtpäevaks. Nimelt saab Vilsandi rahvuspark järgmisel suvel 100-aastaseks. Väikese sissejuhatuse teemasse teeme juba sel reedel, 14. augustil kl 20, kui tähistame Loona mõisas kauni romantilise kammerkontserdiga Vilsandi rahvuspargi 99. sünnipäeva.

Esinejateks on külalised Prantsusmaalt: flötist Nicolas Piquet ja pianist Xavier Bressy toovad meieni läbilõike Euroopa flöödimuusika paremikust. Kavas on J. S. Bachi, C. P. F. Bachi, R. Schumanni, J. Quantzi, W. A. Mozarti, F. Chopini, F. Borne’i jt heliloojate looming. Lisaks on kavas muusikaline üllatus.

Kaks aastat tagasi külastasid Bordeaux’ (Lõuna-Prantsusmaa) kaks noort muusikut Eestit esmakordselt. Meie maa võlus neid nii, et nad otsustasid sel suvel uuesti Eestisse tulla. Siia toob neid armastus metsade, mere ja siinsete elanike vastu, pealegi on siin nende sõnul ainulaadne võimalus leida mõnusaid kohti õdusate kontsertide andmiseks. Muusikud annavad neli kammerkontserti üle Eesti ja Loona mõisal on rõõm olla üks neljast kontserdipaigast.
Piletid hinnaga 75/50 krooni müügil kohapeal. Olete oodatud.

Maarika Toomel

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 62 korda, sh täna 1)