Muudatused bussiliinidel hakkavad kehtima 1. septembrist

Saare maakonnas 1. augustil kehtima hakanud uue bussiliinivõrgu muudatused pannakse paika sel nädalal ja need hakkavad kehtima 1. septembrist, otsustati eile Saare maavalitsuse, Kuressaare bussijaama ja bussifirmade vahelisel kohtumisel.

Maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Mika Männik ütles Oma Saarele, et valdav osa muudatusi seisneb bussiaegade nihutamises 5–10 minuti võrra, et ajad klapiksid nii teiste maakonnaliinidega kui ka ekspressliinidega Tallinna ja Tartusse.

Teine probleem on seotud busside harjumatute väljumisaegadega. Bussiliinide ajagraafiku koostamisel kasutati üleriigilist elektroonilist ühistranspordi automaatset infosüsteemi ÜTRIS, mis pani graafiku paika minutilise intervalliga. Seetõttu sõidavad bussid vallakeskustest praegu välja kellaaegadel, mida on ebamugav meelde jätta (näiteks kell 16.51 või kell 16.54). Bussifirmade ettepanek on väljasõiduaegu selguse huvide ümmardada ning kui see üldist pilti segamini ei löö, seda kindlasti ka tehakse, lubas Männik.

Kui praegu peab mõnesse sihtkohta sõitmiseks (näiteks Jõiste Leisi vallas) ostma pileti kaks korda, siis edaspidi saab siiski kohale ühe piletiga, nagu see varemgi oli.

Mika Männik kinnitas, et muudatusi tehakse liinivõrgus ka edaspidi. Kõik väljapakutud mõistlikud lahendused ja soovid, mille aluseks on mingi eluline asjaolu ja mis ei tekita lisakoormust, võetakse arvesse. Muudatuse põhjuseks võib olla ka näiteks mõne kooli sulgemine või uue tehase avamine, mis muudab inimeste liikumist.
Liinivõrgu muudatused hakkavad kehtima 1. septembrist pärast nende avalikkusele tutvustamist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 15 korda, sh täna 1)