Sanatoorium ootab Eesti Kontserdilt maksmata raha (3)

Kuressaare Sanatooriumi juhid ootavad siiani Saaremaa ooperipäevade korraldajalt tasu esinejate majutamise eest ning nõuavad Aivar Mäelt vabandamist ütlemiste pärast, kus spaahotelle süüdistatakse petmises.

“See oli purulaim meie vastu,” oli Kuressaare Sanatooriumi omanik Prits Liblik pahane Eesti Kontserdi direktori Aivar Mäe väljaütlemiste peale. “Käis ääretu mustamine, aga tänase päevani, mil on möödas 16 päeva, ei ole Eesti Kontsert maksnud ära teist poolt raha.” Seetõttu on raha lisaks Libliku hotellidele saamata veel viiel hotellil. Kõigi ööbimiskohtade peale olid majutuskulud kokku üle poole miljoni krooni, millest maksmata on 275 900 krooni. Tähtaeg oli 29. juuli.

Tüli lahvatas pärast ooperipäevi, kui Mäe kurtis, et esinejad pidid pidevalt ööbimiskohti vahetama ning osa neist ööbis sootuks teistes majutuskohtades.
Saaremaa Spa Hotelsi andmeil broneeris Eesti Kontsert 20.–26. juulini kokku 900 ööbimist, kuid kostilisi lisandus jooksvalt ning kokku tuli ööbimisi 1142. Seetõttu leidis sanatoorium kohad teistesse hotellidesse. Oma osa segaduses oli mänginud ka arvutirike.

Spaade turundusjuht Frey-Christian Fernelius kinnitas, et ümberbroneeringud olid Aivar Mäega enne ooperipäevi kooskõlastatud ja kõik inimesed majutati korralikes kohtades – Staadioni, Merily ja Mardi hotellis, Kadaka villas ning Vanalinna võõrastemajas.
Liblik ootab ka, et Mäe paluks ettevõttelt vabandust. “Mina ei ole näinud ühtegi probleemi, et meie inimesed oleksid eiranud ja rikkunud seadusi. Ka head hotellindustava ei ole rikutud,” ütles ta ning lisas, et on vajadusel valmis laimamise pärast kohtusse minema.

Spa Hotelsi esindajad on eriti nördinud ka seepärast, et Eesti Kontserdile tehti keskeltläbi 50% allahindlust ning ümberkolitutele maksti kinni taksoarved ja telliti eraldi buss ööpäevaseks kasutamiseks.
Aivar Mäe kinnitas, et tema ei ole tänaseni saanud arvet ega adekvaatset väljavõtet teenustest. “Riigikassa ei aktsepteeri meili teel saadetud arveid.” Kui majutajad kinnitavad, et on saatnud arveid nii postiga kui ka meilitsi, siis Mäe nimetas neid selle peale valetajateks. Mäe sõnul esindab kontserdikorraldajat edasi advokaadibüroo.

Eile saatis Eesti Kontsert Kuressaare Sanatooriumile oma ettepaneku küsimuse lahendamiseks, kus on ka nende pakkumine lõpparve osas. Pakkumine on Mäe sõnul tehtud nende asutuste hinnakirjade järgi, kuhu inimesed tegelikult paigutati. Ehk hotellidesse, kus on tualettruum ja duširuum koridorides. Ta võrdles seda näitega, kus inimesele lubatakse Madonna kontserti, kuid näidatakse Koit Toome kontserti ja öeldakse, et kontserdi ju said.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 46 korda, sh täna 1)