Purjetajatele viis meistrivõistluste medalit

VÄÄRT VÕIT: Vaatamata sellele, et tuuled olid tugevad ning juhtus ka äpardusi, suutis Kaarel Kruusmägi võtta Laser Radial klassis meistritiitli.

Eelmise nädala lõpul Lohusalus toimunud Eesti purjetamise meistrivõistlustelt tulid saarlased traditsiooniliselt tagasi medalitega. Viiest medalist üks oli kuldne. Meistriks tulid Kaarel Kruusmägi klassis Laser Radial.

Kolm päeva kestnud regatil oli ilmastikuolusid seinast seina. Reedel sõideti vaikses kuni 5 m/s puhunud tuules, teisel päeval tõusis tuul kohati 7–8 meetrini sekundis, kergitades lained 1,5 m kõrgusteks. Viimasel päeval puhus tuul juba kiirusega üle 10 meetri sekundis, mis tekitas kolmemeetrised lained. Seetõttu toimus väiksemates paadiklassides viimasel päeval kolme plaanitud sõidu asemel vaid üks ja suuremates kaks starti.

Kruusmägi võttis raske võidu

Pingelises võitluses teenis oma järjekordse Eesti meistritiitli Kaarel Kruusmägi, kes põhikohaga sõidab küll Laser Standard klassis. Olles pärast esimest ja teist päeva teisel kohal, suutis Kruusmägi kolmanda päeva kahes sõidus edestada konkurent Patrick Abnerit (R.O.P.K).

Keeruliseks tegi saarlase sõidu veel seegi, et purunenud kinnaste tõttu tuli tal sõita paljakäsi ning verele hõõrutud käed nõudsid paadi ohjamisel suurt pingutust. Nii näiteks läks Kruusmägi teise päeva kolmandas sõidus paadiga ümber, kuna ta lihtsalt ei suutnud sooti katkiste käte ja soolase vee koosmõju tõttu käes hoida. Mees ise ütles, et sa võid ju mõelda, et ei lase sooti käest lahti, kuid valu teeb oma töö.

“Võistlus oli närvesööv ning füüsiliselt raske tugevate tuulte tõttu,” märkis Kruusmägi, kellele sobivad pisut nõrgemad tuuled, ning lisas, et ekstra õnnelik on ta selle üle, et suutis sel hooajal juba kolmanda võistluse viimase sõiduga enda kasuks pöörata.
Kruusmägi kogus seitsmest sõidust 9 punkti, Abner järgnes 12 punktiga ning Jaan Akermann (Pärnu) oli kolmas 19 punktiga.
Laser Radiali naiste arvestuses tõi saarlastele pronksmedali Liina Kolk.

Timmile etapivõit

Omamoodi uhkelt võttis klassis Laser 4.7 (kus siiski Eesti meistrit veel ei selgitatud) SMS sõitja Rimo Timm. Helsingis Euroopa meistrivõistlustel osalenud Timm ei jõudnud regati avapäevaks kohale. Vaatamata sellele suutis ta võita kõik teisel ja kolmandal päeval sõidetud stardid ning tulla kokkuvõttes 10 punktiga võitjaks

Klassis Optimist tuli saar-lastele kaks medalit. Poiste hulgas võttis hõbeda Kristo Õunap, kes kaotas kahe punktiga Karl Kasele (Kalevi PSK). Juba ka suuremas, Zoom8 paadiklassis häid sõite teinud Õunap näitas, et talle sobivad just tugevamad tuuled.

Teisel päeval võttis ta tuule tugevnedes kaks sõiduvõitu. Otsustavaks sai viimase päeva sõit, mille Kask lõpetas kolmandana ja Õunap neljandana. Treener Kristiina Klaose sõnul olid Õunapil enne viimast sõitu kõik võimalused meistriks tulla, kuid seekord mängis õnnetu juhus viimast sõitu koguni juhtinud Õunapile vingerpussi. Taganttuules seilamisel lõi laine paadi vett täis ning seetõttu langes noormees tahapoole.

Kolmanda koha sai Optimist-klassis Taavi Valter Taveter Pärnust 15 punktiga ning neljas oli taas SMS sõitja Hardo Niit.
Optimist-klassis tuli saarlastele teinegi medal. Alla 12-aastaste tüdrukute arvestuses oli kolmas Marie Mets. Hõbeda tõi saarlastele ka Aksel Artus, kes jõudis medalile Zoom8 klassis.