Saarlased alustasid MM-l

Esimeste saarlastena astusid Berliinis toimuvatel maailma kergejõustikumeistrivõistlustel võistlustulle Kaie Kand ja Tiidrek Nurme.

Seitsmevõistleja Kaie Kand sõitis Berliini 6000 punkti ootuses. Orissaare neiu pidi aga siiski alistuma valule ning tulemuseks jäi 5760 silma ja 18. koht.
Kand alustas 13,99-ga 100 m tõkkejooksus ning 1.71-ga kõrgushüppes. Järgnevad tulemused näitasid siiski juba tagasiminekut. Kuulis suutis Kand tõugata vaid 12.83 ja 200 m jooksu ajaks tuli 26,07.

Pärast neid alasid sai Kand ise aru, et isikliku rekordi ületamine on ebareaalne, vahendab Postimees. Teisel päeval pakkus Kand pinget kaugushüppes, kus tulemuse sai kirja alles viimasel katsel. Meeldetuletuseks niipalju, et just null kaugushüppes lõpetas Kandi võistluse talvisel sise-EM-l.

Odaviskes oli Kandi tulemus 37.68 ning lõpualal, 800 m jooksus 2.11,92. Kand ise ütles kokkuvõtteks Eesti Päevalehele, et tegu on siiski parima summaga, mida ta ebaõnnestunud tiitlivõistlustel tavaliselt suutnud on, kuid tõdes samas, et seda, mida loodeti ja mida vorm lubas, seda ei tulnud.

Saarlasest jooksja Tiidrek Nurme piirdus 1500 m jooksus eeljooksuga, saades kirja aja 3.43,73, mis jääb tema margile alla viie sekundiga. Nurme asus kohe pärast starti jooksjate rivi vedama ning tegi eesjooksja tööd ligi 800 meetrit. See oli ka kõik, mida saarlane suutis. “Kui keegi teine teravalt vedanuks, sobinuks mulle rohkem,” märkis Nurme Eesti Päevalehele.