Mees jäi merel kadunuks (5)

Mees jäi merel kadunuks

SÜNDMUSPAIK: Suuriku panga kandis juhtunud paadiõnnetusest pääsenud olid Oma Saare sinnajõudmise ajaks lahkunud, kohal olid politsei ja piirivalve.

Eile päeval läks Kihelkonna vallas Suuriku panga lähedal merel ümber alumiiniumpaat nelja mehega, kellest ühel omal jõul kaldale pääseda ei õnnestunud, ning veel õhtul jätkas piirivalve mehe otsinguid.

“Hetkel ei ole veel teada paadi täpne uppumiskoht ega seegi, kui sügav täpselt seal vesi võis olla,” ütles piirivalve pressiesindaja Janne Mets eile Oma Saarele.
Piirivalvurid said eile päeval häirekeskuselt teate, milles päästekorraldaja palus abi nelja merel kadunud inimese otsimiseks.

“Häirekeskuse teatel said nad abipalve kell 13.06, teatati, et Suuriku panga lähedal on merel ümber läinud alumiiniumpaat, milles viibis neli isikut,” rääkis Mets.
Natuke hiljem palus päästekorraldaja abi merel kaduma jäänud kahe meesterahva otsimiseks. Kaks paadis olnud meest pääsesid kaldale omal jõul.

Õnnetus juhtus umbes kolmesaja meetri kaugusel rannikust. Paat vajus õnnetuse hetkel vee alla ja kuigi kohalike sõnul ulatuvad kaldalt minnes jalad väga pikalt põhja, ei õnnestunud päästjatel 27-aastast meest leida.
Oma Saare andmetel märkas paadi ümberminekut kaldale ootama jäetud naine, kes õnnetusest kohe ka häirekeskust teavitas.

Kadunud isikuid sõitsid otsima piirivalvelaev Maru ning Kuressaare piirivalvekordoni toimkond. Kaldaäärses vees tegeles otsingutega päästeteenistuse kaks paaditoimkonda. Piirivalve andis õnnetusjuhtumist teada ka läheduses asunud kalapaadi meeskonnale.

Kell 14.20 sai merevalvekeskuse korrapidaja teate kolmanda paadis viibinud mehe kohta, kes oli samuti suutnud kaldale ujuda omal jõul.
“Enne kella nelja lõpetasid päästjad pinnaltpääste otsingud,” ütles Lääne-Eesti päästekeskuse pressiesindaja Sirle Matt.
Piirivalve jätkas neljanda, 1982. aastal sündinud meesterahva otsinguid pimeduse saabumiseni.

“Teada on, et kellelgi paadis viibinud isikutest päästevesti, mis oleks inimelu ja merelt pääsemise võimalust kindlustanud, seljas ei olnud,” ütles Janne Mets, kelle sõnul ei ole siiski veel kadunud lootus, et noor mees võis kusagil mujal omal jõul kaldale jõuda.
“Piirivalve tuletab siinkohal meelde, et merele minnes tuleb alati kanda päästevesti, mis on vestikandja elu kindlustus,” ütles Mets.

Samuti tuleb kaasa võtta laetud mobiiltelefon, mis on hädaolukordade puhul vajalik ning aitab päästjaid juhtumi operatiivsel lahendamisel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 89 korda, sh täna 1)