Muusikud põrutasid jahiga madalikule (15)

Muusikud põrutasid jahiga madalikule

LULU SAAREMAA SADAMAS: Piirivalvelaev Maru aitas hättasattunud jahtlaeva sadamasse, kus selle vigastused üle vaadati.

Piirivalve sai kolmapäeva pärastlõunal raadioside kaudu teate, et Vilsandi lähedal on madalikule kinni jäänud mootorjaht LuLu. Gotlandile teel olnud jahi pardal viibisid viieliikmelise meeskonna seas ka Aivar Riisalu, Jaan Tätte ja Marko Matvere.

“LuLu kapteni selgituste kohaselt oli alus tugeva tuule tõttu sõitnud madalikule,” öeldi piirivalve pressiteates. Jaan Tätte ütles Oma Saarele, et tegu oli lihtsa lõbusõiduga ning õnnetus juhtus seetõttu, et laeva ankur ei pidanud.

LuLu istus Vilsandist paarisaja meetri kaugusel põhja pool nii tugevalt kinni, et appi pidi tulema piirivalvelaev Maru, mis jahi lahti tõmbas.
Lahtitõmbamise käigus sai aga laeva sõukruvi nii palju viga, et omal jõul edasisõitmine enam kõne alla ei tulnud. Püüti leida küll võimalust jõuda Nasva sadamasse, kuid tulutute abiotsingute järel paluti taas piirivalve appi, et LuLu saaks pukseeritud lähimasse sadamasse. Taas kord appi tulnud piirivalvelaev Maru transportiski jahi neljapäeva hommikul Saaremaa Sadamasse.

Sadamas teostatud vigastuste kontrolli tulemusena selgus, et nende parandamiseks tuleb laev transportida Suursadamasse Hiiumaal.
Mis jahil täpselt juhtus, anti avalikkusele teada vaid piirivalve pressiteenistuse vahendusel.

Neljapäeval, kui Oma Saar Saaremaa Sadamas asja uurimas käis, keeldus piirivalvelaeva Maru komandör volituste puudumisele viidates igasugustest kommentaaridest ja vahendas ka LuLu meeskonna soovi kommentaaridest loobuda.

Riigikogu liige ja ettevõtja, ansambli Meie Mees solist ja telesaate “Kaua võib” juht Aivar Riisalu, keda neljapäeval võis näha laeval liikumas, avaldas reedel ajakirjaniku telefoni teel esitatud küsimuse üle vaid imestust. “Millest te räägite?” oli vastuküsimus pärimisele LuLu-ga juhtunud õnnetuse kohta.
“Uskumatu,” ütles Riisalu täpsustuse peale, et teadaolevalt viibis ka tema jahil. “Ma ei soovi teiega seda arutada,” lõpetas keskerakondlasest riigikogulane kiirelt kõne.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 362 korda, sh täna 1)