Saarlased väntavad Eesti hobusest filmi

Saarlased väntavad Eesti hobusest filmi

PEAOSATÄITJA ON EESTI HOBUNE: Filmi režissöör ja operaator Alar Allas (vasakul) Tika talus laupäeval Eesti tõugu noorhobuste jõudluskatseid salvestamas.

Aivar Kallas produtsent-stsenaristina ja Alar Allas režissöör-operaatorina teevad filmi Eesti hobusest. Kuigi Ago Ruus on varem Eesti hobusest kolm filmi teinud, arvavad saarlased, et ega küll küllale liiga tee.

“Meie filmi mõte on teine. Koostasime PRIA-le projekti turuarendustoetuse saamiseks tegemaks filmi, kus näitame Eesti hobuse erinevaid kasutamisvaldkondi, selle tõu kõiki omadusi, Eesti hobusega tegelevaid organisatsioone, jõudluskatsete korraldamist jne,” rääkis Aivar Kallas.

Film tuleb nii eesti- kui ingliskeelne. Selle üks eesmärke on Eesti hobuse tutvustamine nii Euroopas kui ka terves maailmas, parandamaks selle tõu müügivõimalusi. Kallase arvates peaksid nad filmiga ühele poole jõudma järgmise aasta veebruari lõpus.

“Tahame ka talviseid pilte, seda, kuidas hobust saani ette rakendatakse ja saanisõitu tehakse. Oktoobrikuus salvestame ratsaorienteerumist. Ratsavõistlusi tahame samuti salvestada. Tihuse turismitalus võtame üles hobustega matkamise,” teavitas Kallas.
Ühe palve edastas Aivar Kallas ka lehelugejaile. “Kui keegi kasutab Eesti hobust veel talu- või põllutöödel tööloomana, siis andke teada!” kutsus filmi stsenarist üles.

Laupäeval salvestas Alar Allas Tika talus Eesti noorhobuste jõudluskatseid. Samas usutles Aivar Kallas filmi tarvis Eesti hobusekasvatajate seltsi tegevdirektorit Krista Seppa.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 136 korda, sh täna 1)