Naabrid süüdistavad Pidula kalakasvandust öörahu rikkumises (21)

Kihelkonna vallavanem Jüri Saar tunnistas, et ühe vallaelaniku poolt Pidula kalakasvanduse kompleksi rentniku Saarepuhkus OÜ aadressil tehtud kriitika on suuresti õigustatud.

“Tõepoolest pole nad ürituste korraldamiseks lube küsinud,” sõnas Saar, lisades, et päris teadmatuses vallavalitsus siiski pole, sest Saarepuhkus on ürituste toimumise kohta eelnevalt telefonitsi infot andnud.
Vallavanemale saadetud pöördumises märgib vallaelanik Ardon Kaerma [elab mandril, suvitab Pidulas – toim], et kalakasvanduses toimuv tegevus on mitmel korral rikkunud öörahu kuni kella kolmeni ja tugev muusika kostab üle Pidula küla.

“Inimesed on häiritud sellisest tegevusest,” kirjutab Kaerma ning küsib, kuidas on Kihelkonna vallas reguleeritud avalik kord ja kas ettevõtjal on olemas avalike ürituste korraldamiseks vajalik luba.
Saare sõnul ei taha vallavalitsus ettevõtlusele jalga ette panna, kuid paraku polevat valla manitsustest tolku – kasutusload on ikka taotlemata ja avalike ürituste lube ametlikult ei küsita.

Ardon Kaerma viitab ka, et kasutuslubade puudumisest hoolimata on ettevõttel olemas majutusettevõtte registreering.
Jüri Saar ütles Oma Saarele, et koostab Kaermale vastust, kuid soovitab samas naabritel kokku leppida. Seda enam et üritustest häiritud inimesed ei ela seal aastaringselt ega viibi ka suvel pidevalt kohal. “Kui üritus toimub ajal, mil naabreid pole kohal, ei tohiks ka probleemi tekkida,” arvas Saar.

Saarepuhkus OÜ esindaja Ove Tamme ütles Oma Saarele, et kasutusluba puudub puhkemajadel nr 1–7, kuigi luba on ammu taotletud. Tamme sõnul käis juuni alguses kohal vallavalitsuse komisjon ja tegi mõned pisiettekirjutused. Pärast nende puuduste kõrvaldamist ja riigilõivu tasumist arvasid arendajad, et probleem on lahendatud.

“Loodame, et komisjon tuleb uuesti kohale sel nädalal ja saame asjad lõpuks korda,” sõnas Tamme.
Tema sõnutsi on Pidula pakkunud toitlustust ja majutust juba 10 aastat ning enne uute majade tekkimist olid seal kämpingumajakesed, saun ja vahimaja majutustoad ning toitlustusruumid, mis on registreeritud ja kus võib külalisi majutada. “Samuti oleme tunnustatud veterinaar- ja toiduameti poolt,” lisas ta.

Üritustest teavitamisest rääkides mainis Tamme, et pigem on see vallasekretäri tegemata töö, kui ei nõuta kirjalikke taotlusi. “Oleme käinud vallasekretäri juures ja registreerinud iga oma ürituse ning kui ei küsita rohkem, siis ei oska alati ju pakkuda ka,” lausus Ove Tamme.

Ta tunnistas, et üritused on vahel tõesti kestnud üle kella 23, kuid sellest on valda ka teavitatud. “Vabandan elanike ees, kui meie tegevus on kellelegi probleeme tekitanud. Meie soov on siia Saaremaa ääremaale tuua rohkem kultuuri ja huvitavaid sündmusi, et näha tagasisidena inimeste rõõmsaid nägusid,” ütles Ove Tamme.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 221 korda, sh täna 1)