Tasuta kursused tõmbavad magnetina

Töötavatele inimestele mõeldud tasuta koolitused on Saaremaal nii menukad, et osa kursusi täitub kahe päevaga ning registreeritakse end ka veel välja kuulutamata koolitustele.

Euroopa Sotsiaalfondi ja Eesti riigi rahastatud programmi “Täiskasvanute koolitus vabahariduslikes koolituskeskustes” sees on tasuta koolitustel Saaremaal käinud juba 727 inimest 52 erineval kursusel.
Sellest hetkest, kui programm eelmisel aastal alustas, on kursustele kogu aeg tahtjaid jagunud. Projekti raames toimuvad koolitused on mõeldud töötavatele inimestele.

Koolituskeskus Osilia on üks neljast koolituste pakkujast selles programmis. Osilias oli eilseks jäänud veel vaid mõni üksik koht kursustele “Klienditeenindus ja -suhtlus” ning “Saksa keel edasijõudnutele”. Soome ja inglise keele kursused komplekteeriti aga juba teisel päeval pärast kuulutuse ilmumist ajalehes. Sama populaarsed olid ka kevadel väljakuulutatud keeltekursused. Sama programmi raames korraldavad Kuressaares koolitusi veel MTÜ Saaremaa Õppekeskus, Kuressaare rahvakool ja kunstikool Anne.

Ka rahvakoolis on septembris algavatele kursustele vaid üksikud vabad kohad. Rahvakoolist öeldi, et inimesed registreerisid kursustele juba enne, kui kuulutused lehtedesse jõudsid, olles nendest teada saanud veebilehe kaudu.
Rahvakoolis on samuti kõige menukamad keeled. Populaarne on olnud eesti keele kursus võõrkeelsetele. Ka vene keele õpe olevat kohalike seas hinnatud.

Eilseks oli rahvakoolis komplekteeritud eesti keele ja mõlema taseme inglise keele kursused. Vabu kohti leidus veel vene keele, soome keele, arvutiõpetuse, Saaremaa kultuuriloo ning hooldaja kursustele. Rahvakoolis on esmakordselt pakkumisel ka küla turismitoote arenduse kursus – kuidas teha looduse õpperada –, kus on samuti veel vabu kohti.

Saaremaa õppekeskuse tasuta kursuste kohta levib info palju veebi kaudu, aga ka suust-suhu. Näiteks kevadel inglise keele algajate kursustel osalenutest otsustasid paljud juba varem, et soovivad sügisel jätkata edasijõudnute õppes. Nii täitus edasijõudnute inglise keele kursus kiiresti. Algajate kursusele on aga veel vabu kohti.

Sarnaselt tekkis üksjagu huvilisi juba varem sügisesele kursusele “Ettevõtlus internetis nähtavaks”, selle vastu tundsid huvi kevadel FIE-de täiendõppel osalenud.
Veel on Saaremaa õppekeskuses ruumi kursustel “Edukuse psühholoogia”, “Tippteenindus”, “Kuidas rohkem ja paremini müüa”.

Kunstikool Anne kursustelt, kus õpitakse põhiliselt käsitööoskusi, on varem isegi ukse taha jäädud, kuid seekord ei ole esimestel päevadel veel suurt tungi näha olnud. Kõik kursused algavad rohkem kui kuu aja pärast ning kohti on hetkel igale kursusele. Uue kursusena pakutakse seekord “Rahvuslikud ehted kaasaegsetes kujundustes ja tehnikates”.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 628 korda, sh täna 1)