Viimased neli aastat omavalitsustele edukad

Viimased neli aastat omavalitsustele edukad

 

Tänases lehes jõuame maakonna omavalitsuste viimase nelja aasta tegemiste kajastamisega lõpusirgele. Kokkuvõtteks võib öelda, et saarlased on oma elu korraldamisega üldjoontes rahul.

Paljud omavalitsusjuhid ütlesid välja ka selle, et alati saaks ju veel paremini, aga nii on läinud. Hea on ka see, et käesoleva aasta eelarved on koostatud raskeid aegu arvestades ja suurtes miinustes ei ole mitte keegi. Toimetus loodab, et raskemad ajad lõpuks ka mööduvad ja elu oma tavapärastesse rööbastesse tagasi läheb.

Ülo Vevers, Kaarma vallavanem:
“Minu arvates on tähtsaim Aste lasteaia täielik kordategemine. Olulised on ka kõik need veevärgi ja kanalisatsiooni rekonstrueerimised ja ehitamised, millega on haaratud valla kõik suuremad külad. Oluline on Randvere tööõppekeskus, selle käivitamine ja pidev edasiarendamine. Oleme selle nelja aasta jooksul ehitanud ja korrastanud mitmeid spordiväljakuid, suurim neist Nasval. Ka külaseltsid on aktiivselt projekte kirjutanud ja raha saanud. Oleme suutnud valla poolt kinni maksta ka kõigi nende projektide omaosalused.

Mändjala randa suudame nüüd eurorahade abil korras hoida. Teederaha summad on varasematel aastatel üsna korralikud olnud. Oleme teid saanud ikka palju paremasse seisu viia. Mustkatteid tegime isegi sel aastal, kuigi raha anti vähe.

Oluliseks pean seda, et viimastel aastatel on valla rahvaarv pidevalt tõusuteel olnud. Seda ka naaberomavalitsuste arvelt, aga samas on meil sündimus mitmel viimasel aastal ületanud viiekümne piiri.
Kindlasti on arengule suuresti kaasa aidanud see, et volikogu töö on hästi sujunud. Asju lahendatakse sisuliselt ja vallakeskselt. Komisjonid töötavad väga aktiivselt ja hea on see, et nad kaasavad oma nõupidamistele ka kõrvalt inimesi, kes arutusele tulevate probleemidega kursis on. Hea aeg on see Kaarma valla jaoks olnud.”

Kalmer Poopuu, Salme vallavanem:
“Alustan veeprojektist, mis on meile lisaks toonud kergliiklusteed, sellega koos tänavavalgustuse Salme asulas ja Tehumardi teel. Põhikool sai täielikult korda koos spordiväljakute rajamisega. Tänu valla kultuurijuhile Maire Sillaveele, kes hoolsalt projekte kirjutab, sai meil valmis Suure Tõllu raiesmaa ning korda Ranna park ja laululava.

Palju teid on tehtud korda ja viidud mustkatte alla. Meil on selline reegel, et igal aastal vähemalt üks tee mustkatte alla. Seda suutsime järgida, küll väiksemas mahus, ka sel aastal. Tehtud investeeringud aitavad ju nüüd ka haldamiskulusid madalamal hoida.

Salme jõgi on osaliselt süvendatud, see projekt kindlasti jätkub. Lõmala sadamale sai nurgakivi pandud. Volikogus on arutelud olnud väga asjalikud, selle tõttu on kergem igasugu projekte ellu viia.”

Tiit Peedu, Muhu vallavanem:
“Meie viimased neli aastat on sama huvitavalt möödunud kui varasemadki. Kõige suurem projekt on minu arvates nelja valla koostöös rajatav sotsiaalkeskus, mille ehitamine on juba alanud. Oleme lasteaeda remontinud ja nüüd saame isegi uue rühma avada, mida meil väga vaja oli. Heameel on Kuivastu–Pädaste tee mustkatte alla viimisest, see on osa meie lõunaringist.

Maanteeametiga on saavutatud kokkulepe, et alustatakse Liiva asula liiklussõlme projektiga. Eesmärk on muuta see suur liiklus, mis meie keskasulat iga päev läbib, ohutumaks. Lõpetatud sai Väikese väina avade uuring, mida rahastasid keskkonnainvesteeringute keskus ja majandusministeerium.

Oluline on see, et oleme oma katlamajja palju investeerinud, lisasime ühe hakkepuidul töötava katla ja võime talvele palju julgemalt vastu minna. Loomulikult on oluline ka veeprojekt, mis on juba praktiliselt valmis. Teederahast oleme saanud keskasulasse valgustuse, teedele mustkatteid ja muud korrastust teha. Head aastad on need neli Muhu valla jaoks olnud.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 33 korda, sh täna 1)