Harjumaa Liinid korvab õpilaste tasuta sõidu oma taskust

Lääne-Saaremaa bussiliinide teenindaja AS Harjumaa Liinid laseb kuni sõidukaartide valmimiseni õpilastel bussiga sõita tasuta.

Harjumaa Liinide Saaremaa osakonna juhataja Mati Maas ütles Oma Saarele, et kuna bussifirma pole jõudnud sõidukaarte veel valmis teha, saavad õpilased kuni kaartide valmimiseni sõita ettevõtte kulul, ilma et omavalitsustelt nõutaks õpilaste sõidutamise hüvitamist. Harjumaa Liinid loodab sõidukaardid valmis teha selle nädala lõpuks.

Harjumaa Liinid teenindab reisijaid Torgu, Salme, Mustjala, Lümanda, Kihelkonna, Kärla ja osaliselt ka Kaarma vallas.
GoBusi Saaremaa osakonna peainsener Nikolai Jakovets rääkis, et nende teeninduspiirkonnas on mõned vallad õpilaste sõidukaardid juba kätte saanud, osa on veel tegemisel. Viimasena tõi eile hommikul õpilaste nimekirja Laimjala vald.

Juba möödunud aastal kehtestas GoBus korra, mille kohaselt tuleb õpilasel sõidukaardi puudumisel lunastada pilet. “Kui täna õpilastel kaarti esitada ei ole, siis tuleb maksta piletiraha,” kinnitas Jakovets. “Küsimus on selles, et ametikooli ja täiskasvanute gümnaasiumi õpilastele sõitu ei hüvitata, aga bussijuht ei pruugi teada, kes millises koolis õpib,” lisas ta.
AS GoBus teenindab Leisi, Valjala, Laimjala, Pöide, Orissaare, Muhu, Pihtla ja osaliselt Kaarma valla bussiliine.

Saare maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna nõuniku Virge Piheli sõnul hakkab 1. septembrist taas kehtima soodustus raske puudega isikutele, kellele on pileti hind 10 senti ühe liinikilomeetri eest ja pileti miinimumhinnaks 6 krooni. Tavareisijale maksab liinikilomeeter 70 senti.
Lisaks on Saare maavalitsus ja bussifirmad leppinud kokku järgmised soodustused:

* Õpilastele kooliperioodil, kuni 10-aastastele lastele suveperioodil ja pensionäridele on liinikilomeetrihind 65 senti km, sooduspileti miinimumhind on 6 krooni.
* Bussifirma võib väljastada kuukaarte sõidusoodustuseta isikutele kuni 7% hinnasoodustusega, sõidusoodustusega isikutele väljastatakse kuukaardid soodustariifi alusel. Samuti võib bussifirma väljastada samadel tingimustel 10 korra sõidupileti.

Kuukaardi ja 10 korra sõidupileti hinna määramisel lähtutakse sõitja poolt näidatud peatuste vahekaugusest ning see annab õiguse sõita üksnes märgitud peatuste vahet. Juhul kui samal suunanumbril sõidab mitu erinevat liini, on sõitjal õigus kasutada märgitud peatuste vahel liikumiseks kõiki samal marsruudil liikuvaid busse, ning seda ka juhul, kui mõne liini puhul on peatuste vahele jääv liiniteekond pikem (liin sõidab samasse peatusesse ringiga, läbib vahepeal teisi peatusi).

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 50 korda, sh täna 1)