Muhu motoring IN ACTION ehk Mootorite mürinal edasi!

Muhu noorte motoring loodi 2008. a veebruaris. Ring käib koos Soonda külas, kus endisesse laudakompleksi on ehitatud töökoda. Masinaparki kuulub nii veneaegseid säärusid, jalgrattaid ja võrre, millele on monteeritud moodsaid Hiina mootoreid, motoringis noorte endi poolt valmistatud külgkorviga säärusid ning poest ostetud PitBike’isid.

30. aprillil 2009 sõlmisid MTÜ Huvikeskuste Juhtide Kogu (HAKK) ja Muhu avatud noortekeskus koostöölepingu, mille alusel sai noortekeskus motoringi tegevuse toetuseks üle 200 000 krooni. Saadud raha eest on soetatud paar uut krossiratast, ostetud säärudele mootoreid, rehve, varuosasid, täiustatud tööriistakasti ja noorte mootorratturite turvariietust.

Muhu noorte motoringi lähituleviku eesmärk on kaasata ringi tegevusse kuni 15 noort alates 7. eluaastast. Vanuse ülempiiri on aga raske paika panna ja nagu on tõdenud ka Abja tehnikaringi juhendaja Tarmo Raba, on väga tore, kui noortega koos teevad käed õliseks ka isad ja emad. See hobi on sobiv tervele perele. Abjas on selliseid peresid mitmeid, kus vanemad koos oma poegade ja/või tütardega koos võistlustel käivad, koos võrre või PitBike parandavad, muresid ja rõõme jagavad.

Motoringi peaeesmärk ei ole võistlustel käimine, vaid arendada noorte tehnilist taipu, anda teadmisi mootorites kasutatavast tehnoloogiast ja nende remondist, õpetada hooldama, juhtima ja kasutama mootorratast. Siiski on oluline ka võistlustel käimine, uute ja vanade võistluskaaslastega kohtumine, uute elamuste otsimine ja saamine jne.

Muhu motoringi liikmed on pea pooleteist aasta jooksul võistlustel käinud üle 20 korra. Tänavu on ajavahemikus mai–august võistlusi olnud kümme; on saavutatud 2 esikohta, 4 teist ja 3 kolmandat kohta. PitBike’ide ja võrride võidusõidud on toimunud Valgas, Sakus, Rakveres, Abjas, Jõgeval, Kosel ja mujal Eestis. 16. mail käidi võistlemas ka välismaal – Lätis Bikernieki kardirajal.

Igatahes jagub Muhu noorte motoringis tegevust nii poistele kui ka tüdrukutele. Motohuvilised noored saavad kokku kaks korda nädalas, reedel ja laupäeval, enne võistlusi harjutatakse ja remonditakse tihedamini. Huviring on tasuline. Osavõtumaks on kuus 100 krooni.

Kõik huvilised on oodatud ringiga tutvuma! Ringijuhendaja Paavo Aavikuga saab ühendust võtta telefonil 50 67 502. Samuti võib motoringi tegevuse kohta lisainfot küsida Muhu noortekeskuse e-meili noortekeskus@muhu.ee kaudu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 75 korda, sh täna 1)