Pere kolis oma unistuste koju (6)

Pere kolis oma unistuste koju

UUE KODU VÕTI: Tules oma kodu kaotanud perekond Hollo sai uue maja võtme tänu headele aitajatele.

Nädalavahetusel sai lõplikult valmis Randvere tuleõnnetuses kannatada saanud pere uus maja, mis laste sõnul on täpselt nende unistuste kodu.

Eile andis ehitaja Primus Saare OÜ maja pidulikult perele üle.
“Maja on valmis ja ehitaja on ehitanud, aga sellest majast peab saama veel kodu,” ütles Primus Saare juht Toomas Teresk, ulatades pereemale võtme, soovides perele vastupidavust ja õnne ning et selle maja toad oleksid armastust täis.

“See maja ületab kõik meie ootused,” lausus pereema Helle Hollo, lisades, et ei osanud sellist tulemust ettegi kujutada. Pereema tänas kõiki abilisi ja pakkus kohaletulnutele torti, millele oli suurelt kirjutatud “Aitäh kõigile”.
Südamlikud tänusõnad kõigile ütles ka Kaarma vallavanem Ülo Vevers, avaldades lootust, et pere uues majas kiirelt kohaneb. Veversil oli hea meel, et ehitusfirma Primus pakkus välja just sellise majalahenduse, mis vastas perekond Hollo ootustele ja finantseerimisvõimalustele.

Lapsed said voodid ise kujundada

“Tule, tule, vaata minu tuba ka,” kutsus teise klassi minev perepoeg Erik ja näitas uhkelt oma toanurgas olevat voodit. “Sellist ma tahtsingi,” rääkis poiss särasilmi ja teatas uhkelt, et vormelauto moodi voodi on tema enda joonistatud pildi järgi tehtud.
“Tegime tõesti mööbli laste enda joonistatud piltide järgi,” ütles Põhja Mööbel OÜ esindaja Kersti Urbala, lisades, et väiksemad saatsid neile ema abiga tehtud joonised.

“Aitäh, et te lubasite just meil seda maja sisustada, sest see on ilusaim asi, mida meie firma on üldse teinud,” lausus Urbala.
“Ehitusest üle jäänud annetusrahast sai ostetud mööbel ja voodid kinkis Põhja mööbel,” ütles Punase Risti Saaremaa seltsi tegevjuht Laine Kunn-berg-Bortnikov, lisades, et natuke raha jäi isegi kooliriiete ostmiseks.

Ehitaja tegi maja lubatud ajaks valmis

Majaehituse lepingud kirjutati alla 14. aprillil Kaarma vallavalitsuses ja Primus Saare OÜ lubas toona, et lapsed lähevad kooli oma uuest kodust.
Pereema Helle Hollo sõnul kaaluti ka teiste firmade pakutud projekte, kuid pere otsustas siiski kivimaja kasuks, vaatamata sellele, et ehitus võttis natuke kauem aega.

“Lastele on ta kindlasti unistuste kodu,” oli pereema õnnelik, et ehitaja maja ikka enne kooliaasta algust valmis sai.
“Kuigi ma oleksin ise soovinud, et seda kõike poleks juhtunud,” ohkas naine ja vaatas silmanurgast kapile asetatud väikese tütre pilti.
Pere kaotas oma kodu tänavu 9. märtsi varahommikul puhkenud tulekahjus, kus hukkus ka kuueaastane tütar. Vanemad jõudsid põlevast majast päästa ülejäänud neli last, kelle kiirabi viis haiglasse.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 766 korda, sh täna 1)