Tervisekaitseinspektsioon soovitab lastele õpetada gripist hoidumise reegleid

Täna algaval õppeaastal peaks lisaks kooliteele ja õppetunnile jaguma tähelepanelikkust ka sügiseste viirushaiguste jaoks.

Tervisekaitseinspektsiooni peadirektori Tiiu Aro sõnul soovitab tervisekaitseinspektsioon nii kodus kui ka koolis lastele rääkida, et teiste laste joogipudeleid ja sööginõusid ei tohi kasutada.
Köhides ja aevastades tuleb nina ja suu katta salvrätiga ning kasutatud salvrätik visata prügikasti. Käsi peab pesema sageli ning soovitavalt peaks kätepesu kestma vähemalt 15–20 sekundit.

Kõik need abinõud aitavad ära hoida gripiviiruse kiiret levikut.
Tervisekaitseinspektsioon loodab, et nii õpetajad kui ka lapsevanemad aitavad neid reegleid lastele meelde tuletada ja on ka ise heaks eeskujuks.
Lastevanematele paneme südamele, et juhul kui enne kooliaastat on olnud mõni pikem välisreis, siis tuleks kindlasti kogu pere tervist jälgida vähemalt nädala jooksul. Gripi tüüpilised tunnused on palavik, köha ja nohu. Kui lapsel on neist sümptomitest kaks, siis tasuks perearstiga nõu pidada, ütles Tiiu Aro.

Sügis-talvel ringleb veel ka tavaline gripiviirus, mille tõttu peaksid nii lapsevanemad kui ka pedagoogid olema eriti valvsad. Õpetajatel tuleks lapsi hoolega jälgida ning kahtluse korral saata haigustunnustega laps kooliõe või perearsti juurde, lisas Aro.
Sel gripihooajal pööravad tervisekaitseametnikud koolidele erilist tähelepanu, sest nn uude grippi enim nakatunute keskmine vanus on seni olnud 15–19.

Eestis on uut grippi registreeritud tänaseni kokku 61 juhtu, need kõik on olnud kerge kuluga ja inimesed on kiiresti paranenud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 56 korda, sh täna 1)