Kristiina Tüür käis esimese eestlasena Göttingeni ülikooli teaduslaagris

Kristiina Tüür käis esimese eestlasena Göttingeni ülikooli teaduslaagris

 

Augustikuus osales Muhu neiu Kristiina Tüür (fotol) esimese eestlasena Saksamaal Göttingeni ülikooli teaduslaagris Xlab.

Tegemist oli rahvusvahelise laagriga, mille 26 osaleja seas oli noori teadushuvilisi nii Koreast, Saksamaalt, USA-st, Taist kui ka Hispaaniast.
Koos veedeti Kristiina Tüüri sõnul kolm töist, ent äärmiselt huvitavat nädalat, mille kestel toimusid paralleelkursused magevee ökoloogiast, neurofüsioloogiast ja molekulaarbioloogiast. “Tänuväärne oli see, et ei piirdutud vaid teooriaga, vaid rakendati seda ka praktikas,” rääkis tänavu Tartu ülikoolis bioloogiat õppima asunud neiu. “Mina võtsin magevee ökoloogia ning käisime

uurimas paari jõge ja järve, tegime analüüse, korjasime loomakesi, vaatasime pH-teste ning tegime vee keemilisi ja struktuurianalüüse – näiteks analüüsisime jõesängi kuju, kuidas seda on mõjutatud. Andsime ka hinde, kas on hea ökoloogiline seis või kehv,” tutvustas Tüür Göttingenis tehtut.
Teaduslaagris osalenud said teada väga palju põnevat. “Neurofüsioloogia kursus oli kõige põnevam, seal räägiti närvivõrgustikust, elektrilistest potentsiaalidest, mis kaasnevad lihaste ja närvide tööga,” rääkis muhulanna.

Rahvusvahelisse teaduslaagrisse saamiseks oli Kristiina Tüüri sõnul konkurss päris tihe ning ka osalustasu oli küllalt suur – 1750 eurot. Tüüril õnnestus saada Saksamaalt stipendium ja tema sõitu toetas ka kohalik Lions klubi.
Saksa Göttingeni ülikooli juures on rahvusvahelisi teaduslaagreid korraldatud juba üksteist aastat. Igal suvel toimub seal kaks rahvusvahelist laagrit.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 122 korda, sh täna 1)