Kuhu minna

Neljapäev, 3. september

KINO
Diva kl 19.15 Ettepanek. Romantiline komöödia. Viimane seanss. Pilet 50.–

ÜRITUS
Orissaare spordikeskus kl 9–12 doonoripäev. Head inimesed, olete oodatud.

TANTS
Diva DJ K. Lillimägi.
Kodulinna lokaal kl 23 disko. Sissepääs tasuta.

Reede, 4. september

KINO
Diva kl 19.20 Üles/Up. Animatsioon. Perefilm. Film eesti keeles. Pilet 50.–

TEATER
Kuressaare Linnateater Eesti vähemusrahvuste harrastusteatrite festival Vananaiste suvi 2009. Kl 19 festivali pidulik avamine. Kl 19.15 Vene noorsooteater, Tallinn – Vladimir Nabokov, Lolita. Lavastaja V. Laptev (Moskva).

TANTS
Diva DJ Peeter Kukk. Pilet 75.–/ südaööni 50.– Kl 22–23 netiflaieriga tasuta sissepääs.
Lucifer DJ Kristjan Lillimägi.
Veski trahter kl 20 rahvuslik elav muusika. Rahvatantsuansambel Kanarbik ühes laulu ja pillimänguga.

SPORT
Aste staadion Saare maakonna meistrivõistlused jalgpallis. Kl 19 Kaarma VC vs Orissaare.


Ürituse eelinfo

Erakunstikoolis Anne (Lossi tn 5) on lahtiste uste päevad reedel 4. septembril kl 14–18.
Oodatud on mudilased, õpilased ja gümnasistid. Ootame registreerima ja tutvuma algavate kunstikursustega. Algavad kursused: loovuse arendamine, klaasikunst, keraamika, poiste töötuba, ehete disain, moestuudio, joonistamine, maalimine ja sisekujundus. Vaata ka www.kunstistuudio.ee
Info tel 453 3748, mob 511 6740, e-mail: saaremaa.kunstistuudio@mail.ee .
Üleskutse

Maavalla koda kutsub üles esitama ettepanekuid, kellele anda hiiesõbra aunimi, et tunnustada neid, kes on hiite ja teiste ajalooliste looduslike pühapaikade heakäekäigu nimel tublilt tegutsenud.
Kiiduväärt inimeste ja juhtumite avaliku tutvustamise kaudu tahame näidata head eeskuju teistelegi. Looduslike pühapaikade haldamisel, kaitsmisel ja kasutamisel saab järgida ajaloolisi häid tavasid ning seeläbi kaasa aidata pühapaikadega seotud vaimse ja ainelise pärandi säilimisele. Hoides hiisi, hoiame oma rahva kõige sügavamaid juuri.

Hiiesõber võib olla inimene, ühendus, ettevõte või asutus, kelle sihikindla tegevuse tõttu on sellel või eelmistel aastatel looduslik pühapaik säilinud või selle seisukord paranenud.
Ettepaneku hiiesõbra aunime andmiseks võib teha iga era- või juriidiline isik.
Esimeseks hiiesõbraks kuulutati eelmisel aastal Muhu saare pühapaikade hoidja Martin Kivisoo. Noore hiiesõbrana märgiti ära Miina Härma gümnaasiumi õpilane Minni Saapar, kes kaardistas Saaremaal Pihtla vallas asuvad pühapaigad.

Ettepanek peab sisaldama hiiesõbra nime, tunnustamisväärse tegevuse kirjelduse ning paiga võimalikult täpsed asukohaandmed, samuti esitaja nime, telefoninumbri ja e-posti aadressi. Ettepanekud tuleb saata hiljemalt 31. oktoobriks Maavalla kojale: koda@maavald.ee või Maavalla koda, pk 363, Tartu 51001.

Hiiesõbra tunnustamine toimub koostöös Tartu ülikooli, Hiite Maja SA ja siseministeeriumiga. Hindamiskogu tutvub esitatud andmetega ning määrab hiiesõbra aunime. Hiiesõber kuulutatakse välja ja teda tunnustatakse avalikul pidulikul sündmusel jõulukuu hakul Tartus. Lähem teave tel 56 686 892, koda@maavald.ee .

Ahto Kaasik
Maavalla koja vanem

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 30 korda, sh täna 1)