Uus liinigraafik tekitab maakoolides probleeme (8)

1. augustist kehtima hakanud uus maakonna bussiliinigraafik on tekitanud kooliaasta algul maakoolides suuremaid ja väiksemaid probleeme.

“Koolimaja ees hoidsin rinnaga bussi kinni, et lapsed bussi peale jõuaksid,” ütles Salme põhikooli direktor Marika Pütsep, kelle sõnul ei klapi bussi väljumisaeg koolitundide lõppemisega.

Liinibuss väljub Salme põhikooli eest peatusest 15.15 ehk minutipealt samal ajal, kui lõpevad tunnid. Et bussist mitte maha jääda, lahkub osa õpilasi juba enne tunni lõppu, pälvides õpetajate pahameele.
“Kui sul 15 lapsest tõuseb tunni sees kuus tükki püsti ja marsib klassist välja, siis sa tundi anda ei saa,” viitas Pütsep. Samas pole lastel ka valikut, sest järgmine buss Torgu poole väljub Salmelt alles õhtul kella seitsme ajal.

Direktor rääkis, et veel augustis lubas maavalitsuse töötaja, et buss hakkab kooli eest väljuma kell 15.20, jättes lastele bussi jõudmiseks viis minutit varu, aga bussijuhi sõnul pole tema säärasest kokkuleppest kuulnudki.
Samuti ei ole Sõrve liinile tulnud lubatud suurt autobussi, kuigi käigusolev 20-kohaline ei mahuta reisijaid ära. “Hommikul tuli Torgu poolt 20-kohaline – nii väike buss –, aga ainuüksi Torgu vallast käib meie koolis 23 last, lisaks Salme lapsed ja tavareisijad,” märkis Pütsep.

Muhu põhikooli õppealajuhataja Ulvi Kipper rääkis, et Muhu lapsed ei jõua enam pärast tunde Orissaarde muusikakooli ja huviringidesse, sest buss läheb peatusest liiga vara ära. Buss väljub Liiva peatusest kell 15.05 ehk siis samal ajal, kui tunnid lõpevad ning lapsed lihtsalt ei jõua bussi peale. Muhulaste ettepaneku kohaselt tuleb bussi väljumisaega kümne minuti võrra edasi nihutada.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 36 korda, sh täna 1)