Lühidalt spordist

Eesti kaotas Venemaale
Türgis toimuval võrkpalli Euroopa meistrivõistluse finaalturniiril kaotas Eesti esimese kohtumise 1 : 3 Venemaale. Eesti koondisesse kuuluvad ka Veiko Lember ja Keith Pupart. Lember pääses väljakule kolmandas ja neljandas geimis. Pupart viibis väljakul terve kohtumise ning tõi Eesti kasuks 21 punkti.
Järgmised kohtumise peab Eesti täna Hollandiga ja laupäeval Soomega.

FC Kuressaare sai karikas edasi

FC Kuressaare alistas Eesti jalgpalli karikavõistluste 1/16-finaalis kolmanda liiga klubi Põlva Lootose 5 : 2. Saarlaste väravad lõid 6. ja 28. minutil Martti Pukk, 27-ndal Urmas Rajaver, 30-ndal Aivo Laul ja 73-ndal Taavi Azarov.

Nurme jooksis tippmargi

Tiidrek Nurme jooksis Zagrebis 1500 meetrit 3.40,60-ga, mis andis talle 7. koha.
Nurme parandas hooaja tipptulemust 1,03 sekundiga.

Jätkusid jalgpallimeistrivõistlused
VIII vooru mängudes jätkus traditsiooniline väravatesadu. Kokku löödi 27 väravat. Kui esimesed poolajad olid kõigis kolmes mängus veel lahtised, siis lõpptulemused ei jätnud kahtepidi mõtlemiseks ruumi kellelegi.
Leisi JK–Orissaare 2 : 8, poolaeg (2 : 4); Torgu–Kaarma VC 7 : 1 (1 : 0); Jalka Baar–Salme SK 6 : 3 (2 : 1).
Enne kahte viimast vooru näeb turniiritabel välja järgmine: 1. Torgu 19 p; 2. Jalka Baar 15 p; 3. Salme SK 13 p; 4. Orissaare 12 p; 5. Kaarma VC 10 p; 6. Leisi JK 1 p.

Kohalikku ajalugu tehti ka selles voorus: kui Iidel mängisid Torgu–Kaarma VC, siis selgus, et Torgu kuningriigi jaoks oli see läbi aegade esimene maakonna meistrivõistluste mängu korraldamise kogemus. Kodupubliku rõõmuks, keda oli kokku tulnud ligi 60 pealtvaatajat, jäeti ka võit koju.
Andre Käen

Sõideti Saaremaa rattasõit
Saaremaa Rattasõit lõpetas maanteesõidu võistlushooaja Saaremaal ja oli ühtlasi ka Viikingi KV viimaseks etapiks. Kahe distantsi peale kogunes finišeerijaid täpselt 90 – 19 km pikkuse matkasõidu lõpetas 44 ja 42 km pikkuse põhisõidu 46 ratturit. Põhisõidu võitis ajaga 1.02.27 Indrek Rannama, edestades lõpuspurdis Rigo Räime ja Mihkel Räime.

Esikuuikusse mahtusid veel Jörgen Matt, Reimo Nook ja Endrik Puntso.
Viikingi KV võitis kokkuvõttes Rigo Räim Indrek Rannama ja Mihkel Räime ees. Mihkel oli ühtlasi parim ka M16 klassis. M14 klassi võit kuulub Steven Kalfile.