Pihtla lapsed saavad nüüd kuiva jalaga kooli (4)

Pihtla lapsed saavad nüüd kuiva jalaga kooli

MÕNUS ASTUDA: Pihtla lasteaed-algkooli koolipere proovis eile koos õpetaja Marikaga, kuidas on uuel kooliteel samme seada.

Uue kooliaasta eel sai korda Pihtla lasteaed-algkooli viiv tee.

Lasteaed-algkooli juhataja Elna Õunpuu sõnul oli koolimajja viiv tee enne nii kitsas, et autod seal üksteisest mööda sõitma ei mahtunud, truubikoht oli nii vajunud, et masinad kippusid sinna kinni jääma, ning porisel ajal oli tee nii auke ja loike täis, et andis sealt kuiva jalaga läbi minna. Ka koolimajaesises õueosas olid suured porilombid.

“Kindlasti ei sobinud see tee meie ilusa koolimajaga,” nentis Õunpuu, kes nüüd on rahul, sest ligi 400-meetrine teelõik on ilus ja sile.
Pihtla vallavanem Tõnu Hütt ütles, et koolitee sai korda tehtud valla rahast. “Leidsime vajaminevad 240 000 krooni valla eelarvest,” lausus ta, lisades, et peale nimetatud tee sai uue katte teelõik Püha külas.

“Ka selle kordategemisest on juba aastaid räägitud,” märkis Hütt, kelle sõnul läks Püha külatee kordategemine vallale maksma 150 000 krooni.
Lisaks koolimajja viiva tee korrastamisele pandi koolimaja ette üles ka üks valgustuspost.
Pihtla lasteaed-algkool avati praegusel kujul 2005. aasta 1. septembril. Enne seda töötas majas algkool ning lasteaed asus Sandlas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 168 korda, sh täna 1)