Vastukaja: “Mesinikud küsivad: Kas LEADER-meede toetab petist” (7)

Oma Saar, 29. august

Meie eesmärk on kasvatada mesinike kindlustunnet. Projekti üks peaeesmärke on suurendada kohalike meetootjate pakenduspotentsiaali, mis võimaldaks tulevikus pakendada kogu Saaremaal toodetava mee ning suurendaks meetootjate omavahelist koostööd. Ligikaudu 10 tegevusaasta jooksul on Hany OÜ saavutanud sellise turupositsiooni, omandanud oskus-
teabe ja välja arendanud logistikasüsteemi, et võimaldada kogu Saaremaal toodetava mee turustamist.

Laiemas plaanis ongi Hany OÜ ja Saare mesinike liidu vahel sõlmitud koostöölepingu eesmärk viia see kindlustunne mesinikeni, et nad julgeksid laiendada oma mesilaid ning Saaremaal tekiks suurtootjaid juurde.
Pakenduskeskuses saab tulevikus pakendada mett, moosi ja muid hoidiseid. Saaremaal on arenenud laiaulatuslik marjakasvatus ning praeguseks on tunnustamisel viis moosikööki, kellel oma pakendamiskeskust ei ole.

Märgin siinkohal ka ära, et kõnealused moosiköögid ei ole kuidagi seotud Hany OÜ-ga. Juba 8–9 kuu möödudes toimuks nende tootjate moosi pakendamine laiendatud pakenduskeskuses, samuti saaksime vajadusel ulatada abikäe toodete turustamisel.
Seega võidavad antud projektist mitte ainult Saaremaa mesinikud, vaid ka marjakasvatajad ja metsamarjade korjajad. Usun, et saare memmed oskavad imehäid moose keeta, mis läheksid väga hästi kaubaks kõikjal Eestis ja miks mitte ka välismaal!

Me loome eeldused toodangu ekspordiks. Eestis on kümmekond meepakendusega tegelevat ettevõtet, mis tähendab seda, et konkurents on antud valdkonnas vägagi tihe. Samas on kõik selle valdkonna ettevõtjad keskendunud siseturule, mis tervikuna on üks suuremaid probleeme Eestis – liialt kesine eksport. Pakenduskeskuse laiendamise üks oluline eesmärk on luua eeldused edukaks konkureerimiseks välisturgudel ning Hany OÜ juhina usun, et suudame võita välispartnerite usalduse.

Projekti raames rekonstrueeritakse üks hoone, kus hakkab toimuma pakendustegevus. Hoones on ka valmistoodangu ladu ja abiruum. Lisaks hoone ümbertegemisele soetatakse toetuse abil ka kaasaegsed seadmed pakendustegevuseks ja trans-pordivahend toodete tõhusama laialiveo korraldamiseks.

Laiendatud pakenduskeskuses hakkab tööle kaks inimest.

Janar Suuster
Hany OÜ juht

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 83 korda, sh täna 1)