Orissaare vald tugevdab sõprussuhteid Taani ja Lätiga

Oktoobri lõpus sõidab Läti, Taani ja Eesti sõprusvaldade vahel sõlmitud projekti Nordplus raames Taani esimene grupp Orissaarest. Projekti kohalikud koordinaatorid on Anu Viljaste ja Ivar Ansper.

“Projekti eesmärgid on laiendada meie inimeste silmaringi, tutvustada oma kultuuri ning pakkuda meie inimestele võimalust väljuda oma igapäevarutiinist, et pärast naastes tutvustada seda kõike, mida võõrsil nähtud, ka teistele oma vallas,” rääkis Anu Viljaste, lisades, et peale selle kaasneb projekti käigus ka inglise keele õpe, kuna projekti töökeel on inglise keel.

Kolme riigi vahet hakkab sõitma kolm gruppi: toiduvalmistamise, viltimise ja lilleseadegrupp. Kokku saab osaleda 9 inimest, igas grupis kolm.
Projekti algatus tuli Viljaste sõnul Taani poolt ning sellesse kaasati Läti Gibuli vallaga juba pikaaegsetes sõprussuhetes olnud Orissaare. Taani on selle Läti vallaga sõprust pidanud 20 aastat, Orissaare vallaga sõlmiti sõprusleping 2006. aastal.

Taani sõidab Orissaarest üheksa tegusat inimest: Reine Väli, Anneli Kaljuste, Anneli Võting, Riina Aljas, Raili Seema, Ulvi Aer, Taimi Truumees, Katrin Ella ja Kariina Tambu. Reis on osalejatele tasuta. Järgmine kokkusaamine on aprillis 2010 Lätis ja 2010. aasta suvel on võõrustajaks Orissaare vald. Projekti lõpetuseks peaks ilmuma väike raamat ja kõik projektiga seonduv on jälgitav ka internetis loodaval kodulehel.

2008. aastal käivitunud Põhja- ja Baltimaade haridusprogrammi Nordplus eesmärk on kolme aasta vältel tugevdada hariduskoostööd ning luua laialdased võimalused hariduse saamiseks ja täiendamiseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 51 korda, sh täna 1)