RMK-l said küttepuidu varud otsa

Riigimetsa majandamise keskus (RMK) on talviste varude lõppemise tõttu peatanud küttepuidu müügi, kuid pakub saarlastele võimalust riigimetsast endale ise sanitaarraie korras puitu varuda.

“Tavapäraselt algab juulist uus raiehooaeg ja sõlmitakse uued lepingud puidu ostjatega. Nii ka sellel aastal, kuid erinevalt varasematest aastatest lõppesid möödunud hooaja küttepuiduvarud juba augustis,” ütles RMK metsamajanduse osakonna turundusjuht Ulvar Kaubi.

Tema sõnul ei ole ladudes veel piisavalt uut küttepuitu, et saaks tellimusi vastu võtta, ning esialgu täidab RMK lepingulisi kohustusi. Varude tekkimisel jätkatakse küttepuidu müüki ka väikestes kogustes.
Saaremaal on tänavu küttepuitu aasta algusest müüdud ettevõtetele 10 536 m3 ja eraisikutele 1517 m3. Peale ümarpuidu on müüdud sanitaarraieõigust.

“Sellel aastal oleme Saaremaal müünud sel viisil 80 m3, millest väikseim kogus oli 3,26 m3 ja suurim 12,24 m3,” ütles Kaubi.
Turundusjuhi sõnul saab sanitaarraie õigusele pakkumist küsida Saaremaa metskonnast.
Ulvar Kaubi ütles, et võrreldes varasemate aastatega on RMK küttepuidu müük jäänud samale tasemele.

“Keskmiselt 18% aastasest küttepuidukogusest oleme müünud väikeste kogustena eratarbijatele. Möödunud aastal kokku 43 000 m3, sellel aastal kuni augusti lõpuni 58 000 m3,” lausus Kaubi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)