Muhu uudissed: Koduleht üllatas tunniplaaniga (5)

Muhu valla koduleht üllatas meeldivalt põhikooli tunniplaani väljapanemisega. Kui e-kooli logimiseks oo taris otsida või teada paroole, mise otsimiseks änamaste vähemaste mool kogu aeg ää läheb ja lõpuks käega löön, siis kodulehe pealt soab kenaste kohe teada, mis kelluaast lapse tunnid otsa soavad ja kis taale parasaste tundi annab. Kena!

Maavalla Koda kutsub selle voasta uieste üles tunnustama hiie sõpra. Mineva voasta sai hiie sõbra aunimetuse muhulane Martin Kivisoo. Hiie sõbra aunime andmiseks võib ettepaneku tiha iga era- ja juriidiline isik. Ettepaneku sisse oo taris panna hiiesõbra nimi, tunnustamisvearsete tegemiste kirjeldus, asupaiga võimalikult täpsed andmed, esitaja nimi, telefoninumber ja kirja või e-kirja aadress.

Kõiki ettepanekumi oodetse hiljemaste 31. porikuu päevaks Maavalla Kojase. Hiie sõber võib olla inimene, ühendus, ettevõte või asutus, kelle sihikindla tegevuse tõttu oo sellel või läin voastatel looduslik pühapaik säilin või selle seesukord paramaks läin.
Maavalla Koda katsub kiiduveart inimeste ja juhtumite avaliku tutvustamise kaudu teestele koa head eeskuju näidata. Näiteks – hoides hiisi, ojame oma rahva mälu ja kõikse kangemaid juuri.

Siia otsa kõlbab ärritamiseks uudis genealoogidelt, kis Kesk-Aasia rahvaid uurides leidsid, et rahvusrühmade sihes oo suuremad geneetilised erinevused kui erinevate rahvusrühmade vahel. Nõnna et selle uuringu järele oo rahvuslik kuuluvus ennekõike inimese peas, mitte geenides. Mis tähendab, et rahvuskillu moodustavad inimesed, kellel oo ühtemoodi tavad, mitte ühised esivanamad.

Sõuke uudis tekitab kindlaste palju erinevaid arvamisi uudisse eiramisest tuliste vastuväideteni. Ma arva, et inimese peast soab alguse enamik asju sii ilma peal. Kui mõni aeg tagasi hiidest reakides sai ma sügavaste noomida mõttekäigu eest, et iga inimene võib omale ise koa hiie istuta, siis eks selle jutu vastuvõetavus või mitte vastuvõetavus oo koa jälle iga inimese peas. Igaüks teeb asju oma arvamise järele.

Anderikkad inimesed, kis pärinevad eestlaste rahvuskillust, oo loon ilma kangeste kenad muusikad. Reede, 11. septembril soab Liiva kirkus tasuta kontsertil kuulata Kristjan Tamme poolt antavad kitarrikontserti “Armastatud Eesti muusika”. Umbest tunni aa sisse mahtuvad Raimond Valgre, Renee Eespere, Ester Mägi, Peeter Prints, Vaido Petser…

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 41 korda, sh täna 1)